Jágr a Vrbata si připsali dvě asistence. Váleli Pavelec i Mrázek

7:28
NEW YORK - Jaromír Jágr si v NHL připsal dvě asistence při výhře Floridy 5:4 po nájezdech nad Philadelphií a s 53 body zůstává nejproduktivnějším českým hráčem v lize. Dva body za nahrávky zaznamenal také Radim Vrbata, jehož Vancouver porazil Nashville 4:2. Dobře si v sobotu vedli brankáři Petr Mrázek a Ondřej Pavelec, první díky 23 zákrokům vychytal důležitou výhru Detroitu 3:2 v prodloužení nad New York Rangers, druhý pochytal 35 střel při vítězství Winnipegu 3:2 nad Coloradem.

Jágr si připsal dvě asistence. foto: ČTK

Florida v souboji s Philadelphií, v jejíž sestavě stále chyběl Jakub Voráček, nejprve vedla 1:0, poté prohrávala 1:2 a 2:3. Ve třetí třetině domácí dvěma góly v rozmezí 65 sekund skóre otočili, dvě minuty před koncem však znovu vyrovnal nejproduktivnější obránce mezi nováčky Shayne Gostisbehere.

Pak ale Panteři potvrdili, že jsou specialisty na samostatné nájezdy. Na Steva Masona, jenž chytal místo nemocného Michala Neuvirtha, vyzráli Nick Bjugstad i Aleksander Barkov, naopak na druhé straně Roberto Luongo oba pokusy zlikvidoval. Panthers tak vylepšili svou bilanci v penaltovém rozstřelu na 7 výher a 3 porážky, přičemž sedm vítězství je nejvíce v celé NHL.

Philadelphia tak ztratila bod v souboji o divokou kartu ve Východní konferenci s Detroitem, jenž má po vydřené výhře nad Rangers náskok tří bodů. Red Wings přitom málem nezískali ani jeden, ale 32 sekund před koncem dokázali vyrovnat při power play a po třech minutách prodloužení rozhodl o jejich výhře Darren Helm.

Všude dobře, doma nejlépe: Jágr na Floridě střílí góly jak na běžícím páse

Také Winnipeg předvedl s Coloradem povedený obrat. Po dvou inkasovaných gólech v úvodu druhé třetiny prohrávali Jets už 0:2, ve 37. minutě ale snížili a ve třetím dějství pak dvěma góly zvrátili vítězství na svou stranu. Pavelec byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, když ve třetí třetině zneškodnil všech 15 střel Avalanche.

Už v odpoledním utkání zazářil David Pastrňák, díky jehož dvěma gólům Boston porazil 3:1 New York Islanders. Devatenáctiletému českému útočníkovi, který byl vyhlášen největší hvězdou zápasu, přihrál ve 40. minutě na první branku David Krejčí. Ten se tak s 52 body na chvíli vrátil na první místo bodování českých hokejistů, Jágr ho pak ale znovu předstihl.

Vítězný gól si Pastrňák připsal devět vteřin před odchodem týmů do šaten, když po Krejčího sólu takřka celou útočnou třetinou poslal jeho přihrávku zblízka do sítě. V závěru zápasu se pak prudkou ranou z úhlu trefil podvanácté v sezoně.