Jablonec - Rennes 0:1. Severočeši byli v zápase lepší, chybělo lepší zakončení

20:52aktualizováno  22:59
JABLONEC NAD NISOU / PRAHA - Jablonečtí fotbalisté v 5. kole Evropské ligy prohráli 0:1 doma s Rennes a zakončí skupinu K na posledním místě. Severočeši měli více šancí, ale Martin Doležal trefil jen břevno. Další šance pochytal český gólman francouzského celku Tomáš Koubek. V 55. minutě se na druhé straně prosadil Clément Grenier a udržel Rennes v boji o postup, k němuž potřebuje v posledním kole porazit Astanu.

Zleva Jakob Johansson z Rennes a Vojtěch Kubista z Jablonce. foto: ČTK

Jablonec už před utkáním přišel o naději na postup, jelikož druhý zápas skupiny v Astaně vyhrálo Dynamo Kyjev a zajistilo si postup. Český celek tak už mohl hrát jen o třetí místo, jenže slabou produktivitou se připravil i o něj.

Jablonec - Rennes 0:1 (0:0)

Branka: 55. Grenier

Rozhodčí: Martins - Campos, Santos - Miguel, Capela (všichni Portug.).

Sestavy:

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman (82. Chramosta) - Trávník, Kubista, Považanec, Sobol (64. Kratochvíl) - Doležal. Trenér: Rada.

Rennes: Koubek - Zeffane, Mexer, Da Silva - Traoré, André, Johansson, Bourigeaud (63. Niang), Lea Siliki - Grenier (77. Ben Arfa) - Sarr (89. Hunou). Trenér: Lamouchi.

V mrazivém počasí trvalo hráčům několik minut, než se zahřáli do provozní teploty. Rychleji se to povedlo domácím, kteří po 25 minutách začali hodně zlobit francouzskou obranu. Nejprve byl zablokován Hovorka, následně po Kubistově centru nevyužil slibnou pozici Doležal a hlavou dobře netrefil míč.

O chvíli později měl Doležal další tutovku, když se po jeho souboji s dvěma obránci odrazil míč ke Kubistovi na malé vápno. Ten se střelou ale váhal, a tak se do míče opřel sám Doležal, trefil však jen břevno. Vzápětí přišel roh, po němž hlavičkoval Lischka, ale brankář Koubek dobrým zákrokem uhájil branku francouzského celku.

Rennes potřebovalo k udržení postupových nadějí vyhrát, a tak po změně stran přidalo. A v 55. minutě bylo odměněno. Po centru zleva se k míči dostal Sarr, přistrčil ho Grenierovi a ten z hranice vápna trefil ideálně šibenici. Brankář Hrubý byl proti jeho umístěné střele bez šancí.

Tomáš Koubek, brankář Rennes, se diví výroku sudího.
Tomáš Hübschman v souboji o míč s protihráčem.

Jablonec se snažil s výsledkem něco udělat, vytvořil si tlak, ale proti dobře fungující soupeřově obraně se dostával spíše jen k náznakům. Po Holešově tečované střele musel zasáhnout Koubek stejně jako předtím po Kubistově hlavičce.

Aktivní Kubista prověřil Koubka i pět minut před koncem, reprezentační gólman ale jeho pokus pod břevno vyrazil. V poslední minutě ještě udržel pro Jablonec naději brankář Hrubý, kterého v jasné šanci neprostřelil Hunou. V nastavení toho mohl využít Chramosta, ale z úhlu Koubka neprostřelil a Rennes tak těsné vítězství uhájilo.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...