Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Jablonec ztratil. Prohrál se Slováckem

20:51
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slovácka porazili Jablonec 1:0. O jejich výhře rozhodl v 73. minutě po pěkné Doškově individuální akci Daníček svým prvním gólem v nejvyšší soutěži. Slovácko bodovalo v šestém zápase po sobě, Jablonec porazilo po více než pěti letech.

1. FC Slovácko - FK Jablonec, fotbalisté Slovácka slaví vítězný gól foto: ČTK

V týmu hostů vyšel poprvé po sedmi zápasech naprázdno nejlepší ligový střelec Lafata, který pouze nastřelil tyčku. Jablonec je v tabulce třetí bod za Bohemians 1905, Slovácko je osmé. Celý první poločas nevybočil ze scénářů posledních vzájemných zápasů. Oba celky vsadily na pozornou defenzivní hru, do šancí se dostávali střelci pouze sporadicky.

"Jeli jsme na Slovácko s touhou uhrát dobrý výsledek. Docela jsme si věřili, protože naše poslední výkony nebyly špatné, ale odjíždíme zklamaní hlavně z výkonu, který nestačil ani na jediný bod," prohlásil kouč hostů František Komňacký.

1. FC Slovácko - Jablonec, zleva David Lafata z Jablonce a Petr Reinberk ze Slovácka.

"Problém byl v tom, že jsme se nevyrovnali domácím v nasazení, důrazu v osobních soubojích a nedostali jsme se ke své kombinační hře. Ačkoli si obě mužstva vytvořila stejný počet šancí, my jsme ty své prohospodařili," konstatoval.

Jablonec získal od úvodních minut územní převahu, jeho středová řada se prosazovala větším pohybem i přesnější kombinací. Po čtvrt hodině hry domácí obránci zaváhali, Jarolím ideálně uvolnil Kopice, jenž se ocitl zcela sám před brankářem Filipkem. Nabídku ke skórování však nevyužil, branku zbrkle přestřelil. Defenzivní hra domácího týmu měla trhliny hlavně na pravé straně, proto se kouč Soukup rozhodl už ve 26. minutě Reinberka nahradit Mezlíkem.

"Bohužel vstup do zápasu vypadal hrozně a říkal jsem si v duchu, že snad musíme prohrát rozdílem třídy, protože jsme se nedostali k ničemu. Hra se střídáním Mezlíka za Reinberka zlepšila a přišly i brejkové situace a šance," pochvaloval si trenér Slovácka Miroslav Soukup..

1. FC Slovácko - Jablonec, zleva Lukáš Kubáň (FC Slovácko), Karel Piták (FK Baumit) a Václav Ondřejka (FC Slovácko).

Slovácko se pokoušelo napadat obránce soupeře při rozehrávce, tato taktika se začala více dařit až po půlhodině hry. Kombinace Jablonce najednou skřípala, nebezpečný Kovařík se už tak často neprosazoval a domácí převzali režii do svých rukou.

I po změně stran se domácí fotbalisté snažili pokračovat v trendu ze závěru prvního poločasu. V 51. minutě Došek narazil centrovaný míč Daníčkovi, jenž se protáhl mezi zadáky, příležitost skórovat mu ale zmařil včasným vyběhnutím brankář Špit.

1. FC Slovácko - Jablonec, zleva Tomáš Jablonský z Jablonce a Michal Kordula a Jan Trousil ze Slovácka.

Jablonec se postupně z tlaku vymanil, srovnal krok a dostával se mnohem častěji na soupeřovu polovinu. Ovšem jen minimum akcí vedlo až k tomu, že by střelci trefili alespoň branku protivníka. Teprve v posledních dvaceti minutách poněkud nudnou hru okořenily i brankové příležitosti.

V 73. minutě si nejlepší hráč Slovácka Došek pohrál se třemi zadáky Pavlíkem, Zábojníkem a Jablonským, předložil přesnou přihrávku zcela volnému Daníčkovi, pro kterého už nebylo obtížné poslat míč pod brankářem Špitem do sítě.

"Ukázalo se, že naše stoperská dvojice si s Doškem nedokázala poradit ani ve vápně, ani mimo něj. Získal spoustu míčů a to, co s nimi provedl při gólu, přestože to bylo hezké, to si asi za rámeček nedají a mně vstávaly vlasy hrůzou. Domácí si za nasazení, přístup k utkání a pár hezkých fotbalových akcí vítězství zaslouží," smekl Komňacký.

Jablonec pak otevřel hru. O pouhé čtyři minuty měl na kopačce vyrovnání Lafata, ale trefil pouze tyčku. Od ní se míč odrazil přímo do náruče brankáře Filipka. V závěru už Slovácko taktickou hrou těsné vítězství udrželo.

1. FC Slovácko - FK Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 73. Daníček. Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Slavík. ŽK: Kordula, Košút, Došek - Loučka, Vošahlík. Diváci: 4458.