Jablonec vyhrál i nad druhým nováčkem a vrátil se do čela ligy

18:55
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Fotbalisté Jablonce vyhráli i ve 2. kole ePojištění.cz ligy, když po triumfu 5:3 nad Karvinou porazili i druhého ligového nováčka z Hradce Králové. Votroci podlehli Severočechům ve svém azylu v Mladé Boleslavi 1:2.

Fotbalisté Jablonce oslavují vítězství nad Libercem. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Spartě bookmakeři proti Sönderjyske věří, Slavia je v pozici outsidera

Dvougólové vedení pak naopak ztratili fotbalisté pražské Dukly, kteří kvůli vyrovnávacímu gólu Zajíce v 95. minutě jen remizovali na Slovácku 2:2.

První bod po návratu do ligy si připsala Karviná, která remizovala 1:1 s Brnem, které hrálo celý poločas bez vyloučeného Buchty.

Jablonec udeřil dvakrát ze vzduchu

Jablonec překvapivě začal v rozestavení 3-5-2, ale dlouho se mu nedařilo navázat na gólové hody z úvodního kola proti dalšímu nováčkovi Karviné, kterou doma zdolal 5:3.

2. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - FK Jablonec 1:2 (0:1)- hráno v Mladé Boleslavi:

Branky: 85. Mareš - 36. Mehanovič, 50. Beneš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Myška. ŽK: Plašil - Wágner.

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Branky: 28. Jurčo - 38. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Pochylý. ŽK: Laštůvka, Budínský - Buchta. ČK: 46. Buchta. Diváci: 4522.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:2 (0:1)

Branky: 78. Košút, 90.+3 Zajíc - 31. Olayinka, 62. Néstor z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Rada, Civič, Šumulikoski, Šimko - Beauguel, Kušnír, Hanousek, Néstor. Diváci: 3652.

Po půlhodině hry však nejprve dvakrát neuspěl se střelou z dálky Trávník, ale ve 36. minutě už se Severočeši dočkali.

Stoper Pernica poslal před branku dlouhý centr, který prodloužil Mehanovič natolik ideálně, že přehodil i brankáře Ottmara a trefil se přesně na vzdálenější tyč.

Bosenský útočník tak zúročil zkušenosti s prostředím, jelikož strávil tři roky právě v Mladé Boleslavi. Dal svůj druhý gól v osmi startech v první lize.

Jablonci pak vyšel i vstup do druhé půle. Jiráček nejprve vybojoval rohový kop, ten zahrával Trávník a stoper Beneš hlavou zúročil výškovou převahu Severočechů.

Až pět minut před koncem přišlo snížení, když střídající Mareš zaskočil Valeše střelou z přímého kopu. Víc už ale Hradec nestihl.

Karviná nevyužila dlouhou přesilovku

Fotbalisté Karviné v domácí prvoligové premiéře remizovali s Brnem 1:1. Nováčka poslal do vedení už svým třetím gólem v sezoně slovenský útočník Pavol Jurčo, ale o dělbu bodů se o deset minut později postaral brněnský kanonýr Jakub Řezníček.

Zbrojovka po odkladu duelu se Slavií ve svém úvodním zápase ročníku remízu udržela navzdory tomu, že celou druhou půli hrála bez vyloučeného Radka Buchty.

Fotbalisté Slovácka remizovali doma s Duklou Praha 2:2. Hosté vedli už 2:0 po trefě Petera Olayinky a proměněné penaltě Néstora, ale v 78. minutě snížil Tomáš Košút a ve čtvrté minutě nastavení srovnal prvním gólem v nejvyšší soutěži střídající Tomáš Zajíc.

Oba týmy získaly první bod v ligové sezoně. Dukla se snažila od úvodu o aktivní hru, do ofenzivy se často zapojoval po pravé straně i obránce Kušnír. Dlouho ale většina akcí Pražanů končila na zadácích soupeře.

Slovácko se pokoušelo odpovídat rychlými protiútoky, střeleckým pokusům však chyběla přesnost. Poprvé vážněji zahrozil ve 24. minutě domácí Daníček, jehož střelu brankář Hroššo vyrazil.