Jablonec v sedmigólové přestřelce vyhrál v Olomouci a je ve čtvrtfinále poháru

19:00aktualizováno  20:19
OLOMOUC - Fotbalisté Jablonce postoupili do čtvrtfinále domácího poháru. Svěřenci Zdeňka Kluckého v dramatickém osmifinále MOL Cupu zvítězili v Olomouci 4:3, po dvou gólech vítězů vstřelili Vojtěch Kubista a Stanislav Tecl. Fotbalisté Teplic vypadli po domácí prohře 2:3 s druholigovým Hradcem Králové. V MOL Cupu tak skončilo už pět celků z nejvyšší soutěže. V předchozích kolech vypadly týmy Brna, Bohemians 1905 a Dukly.

Fotbalisté Jablonce vydřeli cenný postup na půdě Olomouce. foto: ČTK

Být druhý v lize, nebo vyhrát pohár? MOL Cup získal na důležitosti díky Evropě

Souboj třetího s šestým týmem první ligy, které spolu před 10 dny hrály 0:0, začal lépe Jablonec. Masopusta ještě ve velké šanci vychytal Reichl, ale v deváté minutě už olomoucký brankář inkasoval po Kubistově hlavičce.

Domácí vyrovnali hru a ve 21. minutě i skóre. Po Hálově přihrávce skóroval Plšek, který napravil svou předchozí nevyužitou příležitost. Jablonci mohl vrátit vedení Tecl, ale trefil břevno. Těsně před pauzou otočil skóre Hála, který hlavou šťastně překonal gólmana Bártu.

I do druhého poločasu vstoupili lépe Jablonečtí. Ve 47. minutě vyrovnal z dorážky Tecl a po čtyřech minutách vrátil Severočechům vedení přesnou střelou Kubista. V 56. minutě přidal čtvrtý gól hostů opět Tecl po individuální akci.

Nováčkovi nejvyšší soutěže vrátil naději v 79. minutě kontaktní brankou Chorý, ale víc už olomoucký tým nestihl. Hanáci prohráli poprvé po devíti soutěžních zápasech.

Osmifinále MOL Cupu:

Sigma Olomouc - FK Jablonec 3:4 (2:1)
Branky:
21. Plšek, 45. Hála, 79. Chorý - 9. a 51. Kubista, 47. a 56. Tecl. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Plšek, Chorý - Považenec, Hübschman, Doležal. Diváci: 2158.
Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom (62. Jemelka), Vepřek - Moulis, Obročník (70. Zahradníček), Hála (62. Falta) - Plšek, Texl - Chorý.
Jablonec: Bárta - Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek (31. Jovovič) - Kubista - Masopust, Považanec (87. Kouřil), Trávník, Zelený - Tecl (69. Doležal).

FK Teplice - FC Hradec Králové 2:3 (0:1)
Branky:
57. Vaněček, 90.+1 Vondrášek - 30. Súkenník, 54. Miker, 59. Shejbal. Rozhodčí: Matějček - Melichar, Fišer. ŽK: Kučera (Teplice). Diváci: 1123.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Král, Jeřábek, Krob - Soungole, Kučera - Vošahlík (55. Vaněček), Suchan (46. Trubač), Urma (68. Šup) - Červenka.
Hradec: Lindr - Trávníček, Nosek, Bederka, Mudra - Shejbal (73. Pajer), Súkenník, Zorvan, Jirsák, Krátký (85. Martan) - Miker (70. Šípek).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.