Jablonec se přiblížil postupu. Boleslav poprvé pod Jarolímem padla

19:00
JABLONEC NAD NISOU - Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním čtvrtfinále Poháru České pošty Mladou Boleslav 2:0 a mají výhodnou pozici před odvetou, která se hraje za týden. Obhájce triumfu rozhodl o výhře v závěru první půle, kdy se v rozmezí šesti minut trefili Brazilec Rossi a Jan Kopic. Boleslav utrpěla v šestém soutěžním zápase pod vedením koučem Karla Jarolíma první porážku a zatím jí nevychází odveta za loňské pohárové finále, které prohrála s Jabloncem po penaltovém rozstřelu.

Zleva Daniel Silva Rossi, Jan Kopic a Antonín Fantiš z Jablonce foto: ČTK

Boleslav přitom začala lépe a ve čtvrté minutě mohla otevřít skóre. Rosa předvedl povedené nůžky, ale radost mu zkazila tyč. V první půli byla k vidění řada nepřesností, přesto šli domácí do kabin s dvougólovým náskokem.

Nejprve ve 34. minutě Fantiš po dlouhém pasu do vápna přiťukl hlavou míč Rossimu a brazilský obránce či záložník halfvolejem zamířil přesně k levé tyči. O šest minut později si na zpětnou přihrávku do šestnáctky naběhl Kopic a zvýšil na 2:0.

Hostující kouč Jarolím udělal v poločase dvě změny a jeho svěřenci vstoupili do druhé půle aktivně. Jablonec se ale z tlaku rychle dostal a v 62. minutě mohl navýšit vedení. Čížkův centrovaný míč z přímého kopu propadl až na pravou tyč a na brankové konstrukci skončila i následná Benešova dorážka. Boleslav se ještě snažila zkorigovat stav, ale Šultesova trefa čtvrt hodiny před koncem kvůli ofsajdu neplatila.

Jablonec - Boleslav 2:0

Branky: 34. Rossi, 40. Kopic. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Zeman. ŽK: D. Jarolím (M. Boleslav). Diváci: 1856.

Jablonec: Valeš - P. Eliáš, Beneš, Štochl, Jablonský - Kopic, Rossi, Loučka, Fantiš (71. Novák) - Čížek (88. Pázler), Třešňák (90. Kubista). Trenér: Skuhravý.

M. Boleslav: Miller - Bořil, Dosoudil, Kúdela, Rosa - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel (46. Magera), Koreš (70. J. Eliáš), Štohanzl - Nešpor (46. Šultes). Trenér: K. Jarolím.