Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Jablonec přehrál Olomouc a je zpět v čele ligy

19:01
OLOMOUC - Jablonec porazil díky parádní trefě Jarolíma z přímého kopu Olomouc a vrátil se do čela prvoligové tabulky. Souboj Kladna a Bohemians skončil 3:2, díky penaltě v 90. minutě. Příbram si na domácím hřišti poradila s Budějovicemi 3:1.

Olomouc - Jablonec. foto: ČTK

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 88. Jarolím. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Pelikán. ŽK: Škerle - Lafata.
Diváci: 3712.

Tým Jablonce se vrátil po dnešní výhře 1:0 v Olomouci do čela první fotbalové ligy. O jejich výhře rozhodl dvě minuty před koncem z trestného kopu záložník Marek Jarolím a prodloužil tak navíc olomouckou sérii bez výhry už na osm utkání, což by mohlo ohrozit pozici trenéra Zdeňka Psotky.

SK Kladno - Bohemians Praha 3:2 (1:1)

Branky: 32. Tatanašvili, 77. Zoubele, 90.+3 Szabo z pen. - 38. Kincl, 86. Ibe.
Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Koval. ŽK: Holub - Fenyk, Grznár, Andronic, Kincl.
Diváci: 2325.

Fotbalisté Kladna i potřetí za sebou v první lize vyhráli. V souboji dvou kandidátů na sestup vydřeli výhru 3:2, když dvakrát přišli o vedení, ale v nastaveném čase proměnil Ondřej Szabo pokutový kop za ruku Marka Kincla. Bohemians jsou nadále předposlední, Kladno se posunulo na 12. místo.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)

Branky: 44. J. Štochl, 56. Dort, 90.+4 Rodrigues - 85. Ondrášek. Rozhodčí: Makovička - Lhoták, Štěrba. ŽK: Dort - Meszároš, Hudson.
Diváci: 2500.

Hráči Českých Budějovic prohráli v Příbrami šestý z posledních sedmi ligových duelů a nadále zůstávají na samém dně tabulky. Domácí poslal v utkání 9. kola do vedení premiérovou brankou v nejvyšší soutěže Jakub Štochl, druhý gól přidal Dort. Pak sice snížil Ondrášek, ale v nastavení upravil na konečných 3:1 do prázdné branky Rodrigues. Příbram udržela domácí neporazitelnost.