Jablonec porazil sparťanskou školku a je ve finále domácího poháru

19:30
PRAHA - Fotbalisté Jablonce jsou druhým finalistou domácího poháru MOL Cupu. Severočeši v dnešní semifinálové odvetě zvítězili na Spartě, která nasadila hráče mládežnických týmů, 2:1 brankami Tomáše Wágnera s Martinem Doležalem a po výhře 2:0 v úvodním duelu před týdnem si s přehledem pohlídali postup. Za domácí se trefil Daniel Turyna.

Autor jediné sparťanské trefy Turyna v souboji s Benešem. foto: ČTK

O vítěznou trofej si Jablonec 18. května zahraje v Teplicích s Mladou Boleslaví a půjde o reprízu finále z roku 2013. Jablonec postoupil do pohárového finále podruhé za sebou, před rokem po penaltovém rozstřelu podlehl Liberci. Sparta naopak po nevydařeném závěru ligy zakončí sezonu stejně jako před rokem bez trofeje.

Výsledek finále bude důležitý i z hlediska ligy. Pokud trofej nezíská Jablonec, postoupí do kvalifikace Evropské ligy i pátý tým konečné tabulky nejvyšší soutěže. Páté místo momentálně patří Slavii.

Sparta Praha - FK Jablonec 1:2 (0:2)

(Odvetné utkání semifinále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR)

Branky: 54. Turyna - 22. Wágner, 39. Doležal. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Mokrusch. Bez karet. Diváci: 2538. První zápas: 0:2, postoupil Jablonec.

Sparta: Štěch - D. Mareček (46. Hašek), Březina, Piško, Kadlec - Záviška, Matoušek (46. Čapek), Sáček, Wiesner, Čmelík - Turyna (73. Ch. Frýdek). Trenér: Ščasný.

Jablonec: Hrubý - Rossi, Pernica, Beneš (46. Mihálik), Karavajev - Hübschman - Masopust, Greguš, Trávník - Doležal (56. Rys), Tecl (16. Wágner). Trenér: Frťala.

Sparťanští trenéři kvůli velké marodce a důležitému sobotnímu utkání s Libercem v boji o druhé místo v lize nasadili do odvety až na brankáře Štěcha tým složený pouze z hráčů juniorky a celku do 19 let. Obě mužstva se letos stala mistry svých kategorií. Naopak Jablonec nasadil nejsilnější sestavu.

Domácí mladíci zpočátku hráli odvážně a především po pravé straně předvedli několik nadějných útoků. Letenským ale dělaly problémy osobní a vzdušné souboje a právě z centrovaných míčů hosté udeřili.

Wágner byl po brzkém vystřídání zraněného Tecla na hřišti šest minut, než si naskočil na Masopustův centr z pravé strany a hlavou otevřel skóre. V 39. minutě Severočeši z podobné akce zvýšili, když se po dalším Masopustově centru prosadil Doležal.

Po změně stran se dočkali gólu i snaživí sparťané. Útočník Turyna v 54. minutě napřáhl těsně za vápnem a technickou střelou k tyči překonal Hrubého. V 73. minutě mohl přidat třetí jabloneckou trefu Wágner, ale mířil jen do tyče.

Krátce nato se jako střídající hráč dostal na trávník třetí ze sparťanské rodiny Frýdků Christián, Letenští už ale třetí prohru z posledních čtyř soutěžních duelů neodvrátili.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...