Plzeň porazila Slavii a zdolala poslední překážku k titulu. Sparta ztratila výhru v závěru

16:00aktualizováno  20:02
plzeň/praha - Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru podzimu nad mistrovskou Slavií 1:0 gólem Daniela Koláře ze 79. minuty. Západočeši znovu vylepšili svůj rekord, vyhráli i 13. ligové kolo a výrazně se přiblížili k titulu.

Daniel Kolář rozhodl gólem v závěru o výhře Plzně. foto: MAFRA - Ladislav Němec

Karviná odvolala kouče Webera, tým přebírá sportovní ředitel Vlk

Viktoria zvýšila v čele tabulky svůj náskok na třetí Pražany už na čtrnáct bodů a před druhou Olomoucí má k dobru třináct bodů.

Plzeň vyhrála v lize patnácté utkání za sebou a jediný zápas jí chybí k vyrovnání vlastního rekordu pod trenérem Karlem Krejčím.

Slavia naopak utrpěla první venkovní ligovou porážku od loňské prohry na konci srpna 1:3 právě v Plzni a nebodovala v nejvyšší soutěži teprve podruhé za posledních 39 zápasů.

Daniel Kolář se raduje ze vstřelené branky.
Daniel Kolář slaví gól proti Lyonu

Fotbalisté Sparty remizovali ve Zlíně 2:2. Letenský celek o třetí výhru za sebou, která ho mohla posunout na čtvrté místo tabulky, přišel až v nastavení, kdy vyrovnal Adnan Džafič.

Před tím se domácí ujali vedení zásluhou Ubonga Ekpaie, ale do přestávky srovnal Josef Šural a v 79. minutě otočil skóre Marc Janko.

Fotbalisté Jablonce doma porazili Brno 1:0 a slaví první výhru po více než měsíci. V tabulce se Severočeši vrátili na šestou příčku, naopak Brno je po deváté prohře v sezoně poslední.

Jediným gólem utkání rozhodl Jaroslav Zelený, Stanislav Tecl neproměnil penaltu.

Výsledky 13. kola:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka:
79. Kolář. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Paták. ŽK: Hájek - Bořil, Van Buren. Diváci: 11.640 (vyprodáno).
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava (84. Živulič), Hrošovský - Petržela (62. Zeman), Kolář, Kopic - Krmenčík (88. Řezníček).
Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu, Rotaň (71. Stoch) - Van Buren (80. Necid), Hušbauer, Zmrhal (60. Sýkora) - Škoda.

Fastav Zlín - Sparta Praha 2:2 (1:1)
Branky:
15. Ekpai, 90.+1 Džafič - 24. Šural 79. Janko. Rozhodčí: Proske - Kotík, Pospíšil. ŽK: Gajič, Traoré - Frýdek, Vatajelu. Diváci: 5492.
Zlín: Dostál - Kopečný, Bačo, Gajič, Bartošák - Ekpai (68. Džafič), Janíček (66. Hnaníček), Traoré, Jiráček, Mehanovič (80. Železník) - Diop.
Sparta: Dúbravka - Karavajev, Hovorka, Štetina, Costa - Mavuba, Frýdek - Biabiany (73. Janko), Néstor (73. Sáček), Vatajelu (87. Mandjeck) - Šural.

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)
Branka:
4. Zelený. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Kříž. ŽK: Trávník - Polák, Lutonský, Melichárek, Kijanskas, Fortes. Diváci: 2083.
Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Hübschman, Hanousek - Jovovič (67. Diviš), Kubista, Trávník, Zelený - Doležal (71. Mihálik), Tecl (88. Janetzký).
Brno: Melichárek - Vraštil, Kijanskas, Pavlík, Jablonský (87. Gomes) - Pilík, Kratochvíl, Polák, Škoda, Lutonský (46. Fortes) - Koné.