28. listopadu 2009 18:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jablonec po remíze se Slováckem propásl šanci přezimovat v čele

Jablonecký střelec Lafata.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonecký střelec Lafata. | foto: ČTK

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Fotbalisté Jablonce pouze remizovali v Uherském Hradišti s domácím Slováckem 1:1 a tím propásli šanci přezimovat na prvním místě ligové tabulky.

1. FC Slovácko - FK Baumit Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 75. Smetana - 57. Pavlík.
Rozhodčí: Drábek - Čecháček, Pelikán. ŽK: Němčický, Kubáň, Formánek. Diváci: 4865.

Jablonec vedl od 57. minuty brankou Pavlíka, vyrovnávací gól zaznamenal čtvrt hodiny před koncem Smetana. Jablonec z osmi dosavadních zápasů v Uherském Hradišti ani jednou nevyhrál.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 3:0 (1:0)

Branky: 22. Nezmar, 64. Kerič, 71. Bosančič. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Vácha, Holeňák - Rajnoch, Mendy, Rolko. ČK: 73. Vácha - 90. Rolko. Diváci: 3929.

Fotbalisté Liberce i bez několika opor porazili v poslední utkání letošního roku rozjetou Mladou Boleslav hladce 3:0 a ukončili její pětizápasovou sérii bez porážky. Severočechy nasměroval k triumfu Jan Nezmar, po pauze přidal svůj první gól v sezoně nejlepší střelec uplynulého ročníku Andrej Kerič a skóre uzavřel Miloš Bosančič. Oba týmy dohrávaly v deseti. Slovan svého soupeře doma porazil vůbec poprvé v historii.

1. FK Příbram - SK Kladno 3:2 (1:1)

Branky: 19. a 68. Hušbauer, 88. Wágner - 29. Strnad, 86. Zoubele. Rozhodčí: Jech - Kovařík, Moudrý. ŽK: Szabo. Diváci: 2076.

Fotbalisté Příbrami se rozloučili s ligovým podzimem a kalendářním rokem vydřenou výhrou 3:2 nad Kladnem, které v lize prohrálo už pošesté za sebou a má smutnou jistotu, že přezimuje na sestupových příčkách. Kladenští sice dokázali odpovědět na první dvě branky Hušbauera trefami Strnada a Zoubeleho, ale dvě minuty před koncem strhl vítězství na stranu Příbrami střídající Tomáš Wágner, což už odpor Kladna zlomilo. Příbram vyhrála šestý z posledních sedmi domácích zápasů.