Jablonec a Příbram nastřílely po čtyřech gólech, Opava v azylu konečně bodovala

19:13
PRAHA - Fotbalisté Jablonce zvítězili ve 4. ligovém kole nad Karvinou 4:1 a připsali si první výhru v sezoně. Domácí poslal do vedení ve 28. minutě Jan Chramosta, před pauzou přidal pojistku Martin Doležal, po změně stran se trefil Lukáš Masopust a pak si dal vlastní gól Marek Janečka. V nastavení snížil Lukáš Budínský.

Jablonec vs. Karviná. Domácí Chramosta a Doležal se radují z jedné ze čtyř branek v síti soupeře. foto: ČTK

4. KOLO PRVNÍ FOTBALOVÉ LIGY

• FK Jablonec - MFK Karviná 4:1 (2:0)

Branky: 28. Chramosta, 45.+1 Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka - 90.+1 Budínský. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Caletka. ŽK: Budínský. Diváci: 2826.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Břečka, Lischka, Hanousek - Masopust (75. Jankovič), Trávník, Hübschman, Jovovič (80. Považanec) - Chramosta, Doležal (67. Ikaunieks). Trenér: Rada.

Karviná: Berkovec - Čolič, Janečka, Kocsis (46. Šisler), Tusjak (78. Guba) - Mertelj - Moravec, Budínský, Panák (60. Suchan), Letič - Wágner. Trenér: Nádvorník.

• SFC Opava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 76. Kuzmanovič z pen. - 62. Potočný. Rozhodčí: Lerch - Hock, Ratajová. ŽK: Puškáč, Zavadil, Janetzký - Mikula, Mashike Sukisa, Ševčík, Breite. Diváci: 1236.

Opava: Fendrich - Simerský, Svozil, Helebrand - Kuzmanovič, Janetzký, Schaffartzik, Zavadil (73. Jurečka), Zapalač - Puškáč (46. Hrabina), Juřena (66. Smola). Trenér: Skuhravý.

Liberec: Hladký - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Breite, Mara - Pešek (61. Malinský), Ševčík, Potočný (82. Oršula) - Mashike Sukisa (52. Pázler). Trenér: Hornyák.

• 1. FK Příbram - Dukla Praha 4:0 (0:0)

Branky: 54. Skácel, 56. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš. Rozhodčí: Houdek - Blažej, Kubr. ŽK: Bezpalec (Dukla). Diváci: 4156

Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Kilián, Květ - Hlúpik (80. Soldát), Matoušek, Rezek (67. Fantiš) - Slepička (69. Keita). Trenér: Csaplár.

Dukla: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Podaný - Bilovský (67. Doumbia), Hanousek, Holík - Brandner (67. Holenda), Schranz, Štursa (58. Douděra). Trenér: Drsek.

Karviná i počtvrté prohrála, potřetí inkasovala čtyři branky a zůstává u dna tabulky. Souboj dvou týmů, jimž výsledkově nevyšla dosavadní tři kola, začal aktivněji Jablonec. Po sedmi minutách upadl ve vápně Doležal, ale penalta se nepískala, stejně jako o devět minut později po zákroku na Masopusta.

Mezitím utekl Jovovič a hosty zachránila tyč. I Karviná brzy zahrozila. Panákův volej ale vyrazil brankář Hrubý a následně se dvakrát neprosadil Janečka.

Hlavně jeho šance ve 24. minutě byla gólová, když se ocitl sám před brankou, ale domácí gólman střelu srazil na tyč. Jablonci pomohl k vedení zkrat letní posily Kocsise, který zahrál pomalou malou domů. Přihrávku vystihl Chramosta a s přehledem překonal Berkovce.

Domácí útočník dal svůj první gól v sezoně. Ještě do přestávky Severočeši zvýšili. Na začátku první nastavené minuty úvodní půle nacentroval z rohového kopu Trávník a také hlavičkující Doležal zaznamenal svou premiérovou trefu v ročníku.

Osm minut po pauze Jablonec přidal třetí gól. Akce začala Hübschmanovou kolmicí, Chramosta si narazil se spoluhráčem a přihrál před prázdnou branku Masopustovi, jenž ve skluzu dorazil do sítě.

Obrana hostů absolutně nestíhala a během tří minut ji od dalších tří inkasovaných branek zachránil Berkovec. Ve vyložených šancích vychytal postupně Chramostu, Doležala i Jovoviče.

V 72. minutě už Berkovec kapituloval, když ho po Masopustově stříleném centru nešťastným zásahem překonal spoluhráč Janečka. Severočeši měli po třech kolech s dvěma góly nejhorší útok, dnes si však skóre výrazně vylepšili.

V 78. minutě neproměnil další velkou šanci střídající Ikaunieks a v první minutě nastavení se prosadili i hosté. Budínský po narážečce se spoluhráčem před Hrubým nezaváhal.