16. listopadu 2009 11:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Italské deníky: Legendární Nedvěd se vrátí do Juventusu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Fotbalista momentálně v "důchodu" Pavel Nedvěd | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista momentálně v "důchodu" Pavel Nedvěd | foto: ČTK

MILÁN Bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd by se přece jen měl stát členem realizačního týmu Juventusu Turín. Podle deníku Tuttosport by mohl na jaře začít trénovat žáky Juventusu a od léta by se měl zařadit do realizačního týmu trenéra Cira Ferrary. Nedvěd by měl údajně mimo jiné pomáhat sportovnímu řediteli Alessiu Seccovi s přestupovou politikou a výchovou mladých hráčů. Podobnou nabídku v létě odmítl.

Sedmatřicetiletý Nedvěd dostal nabídku na začlenění do realizačního týmu hned po letním ukončení kariéry. Tehdy však Ferrarovu nabídku odmítl s tím, že si chce především užívat fotbalového důchodu a věnovat se rodině.

"V této chvíli musím odmítnout nějakou vedoucí i manažerskou funkci v Juventusu. Není žádný důvod, abych se stal součástí sestavy, která tam teď je," řekl Nedvěd v červenci deníku Gazzetta dello Sport. Následně se mimo jiné představil na říjnovém kongresu FIFA, kde přednášel o tom, jak se pomocí protahovacích cviků vyhnout zranění.

Nejlepší fotbalista Evropy za rok 2003 odehrál od roku 2001 za Juventus 244 zápasů a stal se s ním dvakrát mistrem. Radoval se také z titulů v letech 2005 a 2006, o které turínský velkoklub přišel kvůli účasti v korupční aféře.

ČTK
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!