Italové přetlačili Švédy. Postup pro ‚Squadra Azzura‘ zajistil v závěru Éder

14:55aktualizováno  16:55
TOULOUSE - Itálie se stala druhým osmifinalistou fotbalového mistrovství Evropy. Stříbrný tým minulého šampionátu porazil v Toulouse Švédsko 1:0 gólem Édera z 88. minuty a vyhrál i druhý zápas skupiny E bez inkasované branky.

Radost Édera z vítězné branky. foto: Reuters

Itálie navázala na úvodní vítězství 2:0 nad Belgií a mezi nejlepší šestnáctkou turnaje doplnila domácí Francii. Skandinávské mužstvo se znovu nedočkalo střely na branku a s jedním bodem je blízko vyřazení. V sobotu odehrají svůj druhý zápas ve skupině Belgie a Irsko.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ITÁLIE VS. ŠVÉDSKO ČTĚTE ZDE!

Italský trenér Antonio Conte udělal v základní sestavě jedinou změnu a v záloze postavil Florenziho místo Darmiana. Na švédské straně od začátku zastoupil Johansson zraněného obránce Lustiga a Ekdal v záloze Lewického. V útoku vedle Ibrahimovice pak dostal šanci Guidetti a Berg zůstal mezi náhradníky.

Itálie vs. Švédsko.

V úvodu byl Švédové aktivnější, ale „Azzurri“ je do nebezpečného zakončení nepouštěli. Hvězdný Ibrahimovic byl dokonale pokrytý a jeho spoluhráči brankáře Buffona nedokázali vážněji ohrozit. Bezchybně však v prvním poločase pracovala také defenziva Seveřanů.

Itálie - Švédsko 1:0 (0:0)

(mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii - skupina E, hráno v Toulouse)

Branka: 88. Éder. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth - Bognar, Farkas (všichni Maď.). ŽK: De Rossi, Buffon - Olsson. Diváci: 29.600.

Itálie: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Candreva, Giaccherini, De Rossi (74. Motta), Parolo, Florenzi (85. Sturaro) - Éder, Pellé (60. Zaza). Trenér: Conte.

Švédsko: Isaksson - Johansson, Lindelöf, Granqvist, Olsson - Larsson, Källström, Ekdal (79. Lewicki), Forsberg (79. Durmaz) - Ibrahimovic, Guidetti (85. Berg). Trenér: Hamrén.

První šanci po pauze si v 49. minutě vypracovali Italové a Pellé po Éderově zpětné přihrávce zamířil nad břevno. Candrevovu střelu z úhlu si bez problémů pohlídal brankář Isaksson, jenže pak dlouho pokračovala úporná defenzivní bitva.

Skóre se nezměnilo ani osm minut před koncem, kdy si Parolo naskočil na Giaccheriniho centr a hlavou trefil břevno, ale v 88. minutě už se favorit dočkal. Zaza sklepl míč na Édera, který se prodral mezi Granqvistem a Källströmem a ranou k tyči překonal Isakssona.

Italská reprezentace tak ve čtvrtém zápase po sobě udržela čisté konto a prodloužila sérii bez porážky na 12 utkání. Tým z Apeninského poloostrova uzavře skupinu v Lille proti Irsku, Švédsko se v závěrečném duelu úvodní fáze ME utká v Nice s Belgií. Oba zápasy se hrají ve středu od 21 hodin.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...