Islanders porazili Tampu Bay gólem z 93. minuty a protáhli sérii. Palát nebodoval

Ondřej Palát v dresu Tampy Bay v duelu proti New York Islanders.

Ondřej Palát v dresu Tampy Bay v duelu proti New York Islanders. foto: Reuters

Edmonton - Hokejisté New Yorku Islanders zdolali v semifinále NHL Tampu Bay 2:1 v prodloužení a snížili stav série na 2:3. Dramatický duel rozhodl v čase 92:30 Jordan Eberle. Na straně poražených nebodoval Ondřej Palát, který strávil na ledě 31 minut a čtyřikrát vystřelil.
  7:03

Další gól a asistence pro Paláta. Český útočník přiblížil Tampu postupu do finále NHL

Islanders skórovali v zápase jako první, když se prosadil Ryan Pulock v přesilové hře střelou z levého kruhu. Tampa Bay vyrovnala na začátku druhé třetiny z dorážky Victora Hedmana, který je s osmi trefami nejlepší v letošním play off mezi obránci. V polovině utkání otočil stav Carter Verhaeghe, ale jeho gól rozhodčí po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolali.

Další branka padla až v 93. minutě, ve které skvěle sehráli přečíslení dva na jednoho Anders Lee a Eberle. Tampa Bay, která nastoupila bez svého nejproduktivnějšího hráče v play off Braydena Pointa, tak prohrála v letošní vyřazovací části v prodloužení poprvé. Před zápasem měla bilanci 5:0 včetně úspěšného maratonu s Columbusem, které rozhodla až ve 151. minutě.