NBA: Irving s Jamesem zařídili výhru Clevelandu ve Filadelfii

8:45
NEW YORK - Basketbalisté Clevelandu vyhráli v nedělním utkání NBA na hřišti Philadelphie Sixers 112:108. Kyrie Irving v závěrečné čtvrtině nastřílel ve vítězném týmu 19 ze svých 39 bodů, LeBron James přidal 45. triple double v kariéře. Podruhé za sebou naopak prohráli Los Angeles Clippers, kteří podlehli Indianě výrazným rozdílem 70:91.

Kyrie Irving (uprostřed) míří na koš. foto: ČTK

Clevelandští obhájci titulu prohrávali se Sixers až o 14 bodů a během prvních tří čtvrtin ani jednou nevedli. Pak se ale rozjel Irving a Cavaliers i podruhé v sezoně Philadelphii porazili. „Když to někomu z nás takhle jde, tak prostě hrajeme na něj. Ta poslední čtvrtina tentokrát patřila mně,“ prohlásil Irving.

Kyrie Irving

James k výhře hostů přispěl 26 body, 13 asistencemi a deseti doskoky, Kevin Love přidal 25 bodů a 11 doskoků. S bilancí 13 výher a dvou porážek Cleveland vévodí Východní konferenci.

Clippers poprvé v sezoně prohráli dvě utkání za sebou. Tentokrát se jim na hřišti Indiany vůbec nedařilo střelecky, když proměnili pouze 22 ze 70 pokusů z pole. Domácí vyhráli na doskoky 52:40 a připsali si o sedm ztrát méně než soupeř.

James Harden zaznamenal 38 bodů a deset asistencí, čímž dovedl Houston Rockets k výhře v Portlandu 130:114. Eric Gordon přispěl 26 body a postaral se o šest ze sedmnácti trojek Houstonu.

Sacramento zdolalo Brooklyn 122:105 i díky 37 bodům a 11 doskokům DeMarcuse Cousinse. Naopak ani 36 bodů a 13 doskoků Anthonyho Davise nepomohlo New Orleans Pelicans k odvrácení prohry 81:91 na hřišti Dallasu.