Irové žádají opakování zápasu ve Francii, který rozhodla ruka

16:31
DUBLIN - Irský fotbalový svaz požaduje po světové federaci FIFA opakovaní odvety baráže o postup na mistrovství světa, kterou ve středu v Paříži rozhodl gól vstřelený po ruce Thierryho Henryho.

Francouzské zklamání po obdržené brance. foto: ČTK

Francouzský útočník po zápase hraní rukou přiznal.

Ještě sedmnáct minut před koncem prodloužení Irové vedli 1:0, když gólové manko ze sobotního zápasu v Dublinu smazal jejich kapitán Robbie Keane.

Obránce William Gallas vyrovnal a posunul Francii na šampionát, ale televizní záznam ukázal, že gól by nepadl, kdyby Henry nezastavil míč rukou.

Anketa

Jak by se měl řešit kontroverzní zápas Francie - Irsko?

Rozhodlo se na hřišti, ať už to bylo fér, nebo ne 182
Zápas by se měl opakovat 328
Kontumace ve prospěch Irska za nesportovní chování 161
FIFA by se měla poučit a zavést už konečně videorozhodčí 702

Irský ministr spravedlnosti Dermot Ahern ještě před žádostí svazu o opakování duelu národní fotbalovou federaci vyzval, aby podala u FIFA proti výsledku oficiální protest. "Pokud výsledek zůstane, podpoří to názor, že když budete podvádět, tak vyhrajete," uvedl ministr Ahern.

Irové se zlobili na představitele FIFA už dlouho před středečním zápasem.

Vyčítali jim, že na poslední chvíli rozhodli o tom, že pro losování budou týmy rozděleny na nasazené a nenasazené. Tím vzali Irům šanci, že dostanou některého z relativně slabších soupeřů. Los jim pak přidělil Francii, považovanou za nejsilnější z osmi týmů, které hrály baráž.