Inter slaví postup i přes dvě odvolané penalty, United zlomili Kodaň až v prodloužení

Romelu Lukaku se snaží propálit zakončit přes bránící hráče Leverkusenu. foto: ČTK

Aktualizováno
Düsseldorf/Kolín nad Rýnem - Fotbalisté Interu Milán porazili ve čtvrtfinále Evropské ligy na neutrální půdě v Düsseldorfu 2:1 Leverkusen a postoupili do semifinále. Mezi nejlepší čtveřici se probojoval i Manchester United, který po prodloužení zdolal FC Kodaň 1:0.
  23:20

Inter se ujal vedení v 15. minutě, když se prosadil Nicolo Barella. Chvíli po něm se i přes držení protihráčem trefil Romelu Lukaku. Belgický útočník se tím zapsal do historie, neboť jako první hráč v soutěži dokázal vstřelit gól v devíti po sobě jdoucích zápasech.

Čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Inter Milán - Leverkusen 2:1 (2:1)

Branky: 15. Barella, 21. Lukaku - 24. Havertz.

Manchester United - FC Kodaň 1:0 po prod.

Branka: 94. Fernandes z pen.

Leverkusen snížil v 24. minutě brankou Kaie Havertze, se čtyřmi přesnými zásahy v soutěži nejlepšího střelce německého týmu. Milánští se pak téměř dostali ke dvěma penaltám, oba verdikty sudího Carlose Del Cerra ale odvolalo video. Aktuální italský vicemistr se výhrou dostal mezi nejlepší čtveřici v druhé nejprestižnější pohárové soutěži poprvé od sezony 2001/2002.

Utkání Manchesteru United s Kodaní nabídlo vyrovnanou podívanou.

Duel Manchesteru a Kodaně na neutrálním hřišti v Kolíně nad Rýnem poznal prvního střelce až v nastaveném čase první půle, trefu Masona Greenwooda však videorozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Třetí tým anglické ligy byl po celý zápas aktivnější, dlouho však nebyl schopen překonat výborně chytajícího brankáře soupeře Karla-Johana Johnssona.

Střetnutí bez gólů, ve kterém Kodaň jedinkrát nevystřelila na branku soupeře, tak dospělo do prodloužení. To už po čtyřech minutách rozhodl z penalty Bruno Fernandes, se sedmi trefami nejlepší střelec tohoto ročníku Evropské ligy.

Manchester United se v semifinále utká s vítězem úterního čtvrtfinále mezi Sevillou a Wolverhamptonem, Inter čeká lepší z duelu Šachtar Doněck - Basilej. Play off na neurální půdě v Německu se kvůli skluzu způsobenému pandemií koronaviru hraje na jeden zápas.