Inter porazil ve šlágru italské ligy mistrovský Juventus, Neapol deklasovala Fiorentinu

Fotbalisté Interu Milán slaví branku Nicola Barelly. foto: ČTK

Řím - Fotbalisté Interu Milán porazili ve šlágru 18. kola italské ligy 2:0 Juventus Turín. "Nerazzurri" se bodově dotáhli na lídra soutěže a městského rivala AC, který až v pondělí nastoupí na hřišti Cagliari. Juventus po druhé porážce v sezoně ztrácí na pátém místě na čelo tabulky sedm bodů.
  23:58

Inter poslal do vedení přesnou hlavičkou Arturo Vidal, který mezi lety 2011 až 2015 získal s Juventusem čtyři mistrovské tituly. Přihrál mu Nicoló Barella, jenž po změně stran sám přidal pojistku.

„Stará dáma“ se střelecky neprosadila a nenavázala na nedávné vítězství nad AC Milán na stejném stadionu. Inter zdolal Juventus po více než čtyřech letech a po sedmi vzájemných zápasech.

Neapol deklasovala Fiorentinu 6:0. O výhře rozhodla čtyřmi góly v první půli, dvakrát se trefil Lorenzo Insigne. Kapitán Neapole otevřel po pěti minutách skóre, v 38. minutě navíc připravil třetí branku pro Hirvinga Lozana. Neapol nastřílela „Fialkám“ před pauzou tři góly v rozmezí devíti minut.

Insigne zvýšil v 72. minutě z pokutového kopu a dal devátý ligový gól v sezoně. Už v 18. kole tím pádem překonal svůj střelecký zápis z minulého ročníku, kdy se trefil osmkrát. V závěru přidal šestý gól střídající Matteo Politano. Neapol se v neúplné tabulce posunula na třetí místo, Fiorentina je čtrnáctá.

Fotbalisté Interu Milán slaví branku Nicola Barelly.
Lautaro Martinez slaví hattrick do sítě Crotone.

Bergamo po čtyřech domácích výhrách tentokrát jen remizovalo na svém stadionu 0:0 s Janovem. V posledních osmi soutěžních zápasech přitom Atalanta nastřílela 25 branek, obranu sestupem ohroženého soupeře ale překonat nedokázala. Největší šanci měl ve druhé půli Hans Hateboer, který trefil tyč. Loňský čtvrtfinalista Ligy mistrů zůstal šestý v tabulce, Janov má dvoubodový náskok na sestupové pozice.

V souboji nováčků Crotone porazilo 4:1 Benevento. Dvakrát se trefil útočník Simy, který z 52 branek v dresu současného klubu vstřelil celkem šest právě dnešnímu soupeři. Crotone se na poslendím místě přiblížilo na rozdíl dvou bodů pásmu záchrany. Benevento je jedenácté.