6. dubna 2010 20:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Inter Milán je po dvou výhrách nad CSKA Moskva v semifinále LM

CSKA Moskva-Inter Milán. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CSKA Moskva-Inter Milán. | foto: Reuters

PRAHA Fotbalisté Interu Milán se stali prvním semifinalistou Ligy mistrů. Po domácí výhře 1:0 nad CSKA Moskva zvítězili stejným výsledkem i v dnešní odvetě hrané v ruské metropoli. Už v šesté minutě o tom rozhodl nizozemský záložník Sneijder. Domácí hráli od 49. minuty v deseti bez vyloučeného Odiaha, český útočník Tomáš Necid v dresu CSKA byl střídán v 71. minutě.

Inter přijel do Moskvy s cílem brzy vstřelit gól, který by díky pohárové matematice znamenal přiblížení postupového snu. Cíl byl splněn už v šesté minutě, kdy Sneijder podstřelil z trestného kopu nadskakující hráče ve zdi a brankář Akinfejev neměl čas na skrytý míč zareagovat.

CSKA Moskva-Inter Milán.

Domácí se ale nevzdali, vrhli se hned do útočení a v krátkém časovém sledu vyslali na soupeřovu branku tři střely, ale všechny mimo. Nejblíže vyrovnání byl Necid, který ve 23. minutě zpracoval míč na hranici šestnáctky, bezprostředně poté vypálil, ale těsně minul pravou tyč. V další slibné pozici po Necidově přistrčení ztratil v rozhodující chvíli balanc González.

Hosté hráli obezřetně a v otevřeném boji podnikali rychlé brejky. Po jednom z nich promarnil možnost zvýšit vedení ještě před poločasem Milito, ale obavy z vyřazení už Milánští mít nemuseli. Čtyři minuty po pauze byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí Odiah a hosté zápas kontrolovali.

V druhém dnešním utkání se střetne Barcelona s Arsenalem, v jehož základní sestavě se navzdory obavám ze zraněného lýtkového svalu objeví český reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Postupující z večerního duelu se utká právě s Interem.