Inline hokejisté porazili na MS i Švédy a čekají je Slováci

20:45aktualizováno  22:15
PARDUBICE - Čeští inline hokejisté jsou nadále na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích suverénní. V závěrečném utkání základní skupiny B porazili Švédsko 6:3 a z prvního místa jdou ve čtvrtfinále na Slovensko. Jejich soupeř, s kterým se utkají ve čtvrtek od 18:00, skončil po bojích s USA, Kanadou a Slovinskem bez jediného bodu. Čeští inline hokejisté jsou nadále na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích suverénní. V závěrečném utkání základní skupiny B porazili Švédsko 6:3 a z prvního místa jdou ve čtvrtfinále na Slovensko. Jejich soupeř, s kterým se utkají ve čtvrtek od 18:00, skončil po bojích s USA, Kanadou a Slovinskem bez jediného bodu. Hattrickem se na dnešním vítězství podílel kapitán Petr Tenkrát.

Čeští inline hokejisté. foto: ČTK

Český tým díky vysokým výhrám nad Německem a Finskem i dnešní výhře Finů nad Němci měl už prvenství ve skupině prakticky jisté, ale proti pětinásobným mistrům světa z dosavadních čtrnácti turnajů si vylepšil sebevědomí.

Seveřany sice dostal už po 57 vteřinách do vedení Olsson, ale v 11. minutě vyrovnal v přesilovce kapitán Tenkrát a za 32 sekund otočil výsledek povedeným bekhendem Demel. V druhé čtvrtině se stav nezměnil a Švédům pomohla po pokusu Polanského horní tyč.

Češi po polovině utkání navýšili náskok. Nejdříve skóroval v 27. minutě Besser, pak trefil v přesilovce horní tyč Tenkrát, který ale v 34. minutě v další početní výhodě už zamířil přesně.

V závěrečné části neproměnil únik Polanský a soupeř finišoval. Trefili se Luukkonen a při vyloučení Rachůnka na čtyři minuty a do konce utkání po potyčce Höglund, ale v závěrečné power play potvrdili výsledek Brož a třetí trefou v utkání Tenkrát.

"Tento zápas se musel lidem líbit. V utkání jsme viděli vše, co k tomu patří, přestože nejsem zastánce potyček a bitek, ale diváci museli být nadmíru spokojeni. Nakonec jsem za tento zápas rád, jelikož v play off nás bude čekat něco podobného. Na Švédy ve vyřazovacích bojích můžeme ještě narazit, tak uvidíme, jak se vše vyvine," řekl trenér českého týmu Petr Hemský oficiálním internetovým stránkám turnaje.

Našel i negativa, přestože jeho tým zatím působí v turnaji suverénně.

"Musíme zlepšit naši disciplinovanost, to by nás potom mohlo mrzet. Samozřejmě se budeme snažit hrát dobře vzadu a předvést atraktivní hokej," prohlásil Hemský s výhledem na play off.

MS v inline hokeji IIHF v Pardubicích:

Skupina B: Česká republika - Švédsko 6:3 (2:1, 0:0, 2:0, 2:2) Branky a nahrávky: 11. Tenkrát (Kameš), 12. Demel (Vozdecký), 27. Besser (Strýček, P. Šebek), 34. Tenkrát (Kameš, Mojžíš), 48. Broš (Demel), 48. Tenkrát - 1. Olsson (Nilsson), 42. Luukkonen (Bejmo), 43. Höglund (Svensson, Olsson). Rozhodčí: Dregen (Něm.), Scott (Austr.). Vyloučení: 7:8, navíc K. Rachůnek (ČR) 4 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3500.

Finsko - Německo 7:5 (2:1, 3:1, 0:1, 2:2).