Ibrahimovič vystřelil Manchesteru United pátý anglický Ligový pohár

20:30
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United získali pátý Ligový pohár v historii. Ve finále ve Wembley porazili Southampton 3:2, rozhodující trefu zaznamenal tři minuty před koncem Zlatan Ibrahimovic. Švédský kanonýr dal v zápase dvě branky stejně jako na druhé straně Manolo Gabbiadini.

Zlatan Ibrahimovič rozhodl v 87. minutě o výhře United ve finále proti Southamptonu. foto: ČTK/APReuters

Útočník Southamptonu Gabbiadini rozvlnil síť De Geovy branky už ve 12. minutě, rozhodčí Marriner ale gól nesprávně neuznal kvůli ofsajdu.

O chvíli později se naopak radovali hráči Manchesteru, když Ibrahimovic z přímého kopu překonal Forstera a vstřelil 25. soutěžní gól v sezoně.

Pětatřicetiletý bývalý švédský reprezentant se stal druhým nejstarším střelcem finále Ligového poháru, prvenství drží od roku 1972 George Eastham.

Manchester pak několikrát podržel De Gea při pokusech Ward-Prowse nebo Tadiče a v 38. minutě zvýšil vedení „Rudých ďáblů“ Lingard. Čtyřiadvacetiletému záložníkovi se na stadionu ve Wembley daří, za United zde v posledních třech zápasech vždy skóroval.

Jenže Manchester o nadějné vedení přišel během chvíle. Lednová posila Southamptonu Gabbiadini, který do Anglie přišel z Neapole, dvěma trefami ohraničil přestávku. Ve třech zápasech za „Svaté“ se Gabbiadini prosadil pětkrát.

Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve se po nejisté Forsterově rozehrávce dostal do šance Ibrahimovic, brankář Southamptonu ale svoji chybu napravil. Na druhé straně se po rohovém kopu k hlavičce dostal Romeu, trefil však tyč.

Rozhodující okamžik přišel tři minuty před koncem. Manchester využil protiútok, na jehož konci Herrera přesně nacentroval před bránu na Ibrahimovice, jenž „Rudým ďáblům“ hlavou zajistil Ligový pohár.

Pátým triumfem se zařadili na druhé místo historických tabulek k Aston Ville a Chelsea, vede Liverpool s osmi trofejemi.

„Přišel jsem vyhrávat a vyhrávám. Čím více vítězím, tím více jsem spokojený. Čím jste starší, tím si toho více vážíte. Kamkoliv jsem přišel, tam jsem vyhrál. Tohle je, myslím, moje 32. trofej,“ řekl pro Sky Sports Ibrahimovic.

„Upřímně, Ibrahimovic nám vyhrál zápas, byl vynikající. V zápase, v němž byl soupeř po dlouhé chvíle lepší než my a zasloužil si hrát prodloužení, on byl rozdílovým hráčem a získal pro nás pohár,“ pochválil svého svěřence trenér José Mourinho.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...