Hvězdný Jágr opět nedohrál, kouč ‚Panterů’ ale mírní obavy: Není to nic vážného

15:39
SUNRISE - Český hokejista Jaromír Jágr nedohrál v zámořské NHL druhé utkání za sebou. Legendární útočník začíná výrazně pociťovat na svém těle známky stárnutí, alespoň tak vysvětluje jeho zdravotní trable floridský trenér Gerard Gallant. „Je starý, takže trochu častěji mívá křeče,“ řekl zámořským reportérům.

Jaromír Jágr foto: ČTK/AP

Poprvé Jágr odstoupil v sobotním zápase proti Washingtonu, které Florida nakonec prohrála 2:4. Čtyřiačtyřicetiletý veterán odehrál jen první třetinu, do dalšího průběhu utkání již nezasáhl. Vysvětlení? Dostal křeč do třísla. Nešlo tedy o nic vážného a Jágr se měl brzy na led vrátit.

To se také stalo. V noci z neděle na pondělí absolvoval svůj tradiční samostatný trénink, poté nechyběl na rozbruslení. Oba pobyty na ledové ploše nejstaršího hráče NHL ujistily, že může nastoupit do derby s Tampou Bay. Proti rivalům ze západního pobřeží Floridského poloostrova.

Jenže stárnoucí tělo se ozvalo znovu, Jágr zase nezvládl odehrát všechny tři třetiny, tentokrát odstoupil v průběhu závěrečného dějství. Kvůli stejném problému, zase jej dohnaly křeče. Tentokrát v druhé noze. „Není to nic vážného,“ uklidnil Gallant fanoušky Panhers. Ty mohlo těšit vítězství 3:1.

Jediný gól Tampy Bay obstaral Ondřej Palát, Jágr si při něm připsal záporný bod do statistiky plus/mínus. Hvězdný forvard stihl před svým odstoupením odbruslit 13 minut a dvě sekundy, čtyřikrát vystřelil, bodové konto si ale nerozšířil. Dál zůstává na pěti bodech (1+4).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.