16. března 2010 7:15 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hvězdný Jágr neuspěl s Omskem v KHL a má už volno. Ale co dál?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto: ČTK

OMSK/PRAHA Je to zřejmě jasné, ačkoliv se o tom otevřeně ještě příliš nemluví: hokejista Jaromír Jágr skončí v KHL. V KHL, kde jeho Omsk vypadl v osmifinále 0:3 na zápasy s Nižněkamskem. Jen 17 dní po hořkém vyřazení na olympijských hrách musí nyní česká hvězda skousnout další zklamání.

Co najednou dál? "Já nevím," řekl včera LN Lubomír "Čužák" Rys, Jágrův blízký přítel. "Ale můj tip zůstává pořád stejný: Jarda se vrátí do NHL." Nejspíš opravdu ano, právě tahle varianta se totiž jeví jako nejpravděpodobnější ze všech. Vlastně se jevila už během her ve Vancouveru, kde číslo 68 oslnilo pozorovatele ze zámořských klubů.

A třeba uznávaný žurnalista Larry Brooks v listu New York Post napsal: "Snad se brzy vrátí. I se svým stylem hry, který hokeji dává jedinečnou příchuť." "Uvidíme," vzkázal z olympiády Jágr. "Možná bych chtěl... Jestli se to má stát, tak se to tak stane."

Tři varianty, kde
Jágr skončí

V NHL: Nejpravděpodobnější možnost. Jágra láká vrátit se do zámoří, po olympiádě navíc o něj mají kluby zájem. Ten největší asi Edmonton.

V Omsku: V Rusku si ho váží, ale dokonalé to tam také není. Navíc ani Jágr klubu za dvě sezony k velkému úspěchu nepomohl. Teď mu končí smlouva.

V Kladně: Pramalá naděje. Nejenže se plány s novou halou zhroutily, ale klub si prochází krizí. Jágr jednou domů chce. Ale teď není vhodná doba.

Musel by dva měsíce trénovat
Kolem Jágra se ve spojení s NHL nejčastěji mluví o Edmontonu, který o něj projevil zájem už loni. České ikoně končí v Rusku dvouletá smlouva, v Omsku má ale volno pouze do neděle. Pak podle tamních zvyků pokračuje tréninkový dril – nehledě na fakt, zda mužstvo už v play off skončilo, či ne...

Teoreticky může Omsk s Jágrem uplatnit i opci. "Zatím k tomu nechci nic říkat," volal včera z Ruska hráčův zástupce Jaroslav Zídek. Kromě Jágrovy budoucnosti ale zůstává otázkou i účast na květnovém mistrovství světa v Německu.

Sám útočník přitom vždycky tvrdil, že chce být připraven na reprezentační akci v plné formě. Ovšem do ní zbývá ještě dlouhých 54 dnů. A Jágr může pouze trénovat. Proto s ním chce na stejné téma v nejbližších dnech mluvit i reprezentační kouč Vladimír Růžička, jehož realizační tým zahájí už příští středu první přípravný kemp.

"Je ale jen na Jardovi, jak se rozhodne," tvrdí Růžičkův asistent Josef Jandač. "V jeho věku může najít v sobě další motivaci. Nebo si naopak řekne, že mu ten tlak už za to nestojí. Ale i zklamání z olympiády v tom může hrát svou roli." Těžko zatím nějak hádat, jak se Jágr nakonec rozhodne. Třeba má už předem jasno. Stejně jako o svém dalším angažmá.

Najdete na Lidovky.cz