Hvězdami zápasu byli Voráček i Vrbata, jejich trefy ale na výhry nestačily

7:36
NEW YORK - Hokejistům Philadelphie nestačily k bodovému zisku ani dvě trefy Jakuba Voráčka a na vlastním ledě podlehli Pittsburghu 4:5. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a stejné ocenění získal v sobotním programu NHL také Radim Vrbata. Gól mladoboleslavského rodáka sice dostal Arizonu do vedení, ale nakonec prohrála s Coloradem 2:3.

David Krejčí a Riley Sheahan (15). foto: ČTK/AP

Florida padla potřetí v řadě, po Jágrově faulu vstřelilo Buffalo poslední gól

Voráček v zápase vyslal devět střel na branku a hned první z nich znamenala gól. Kladenský odchovanec propálil Marka-Andre Fleuryho od pravého mantinelu a vzápětí zvýšil na 2:0 Wayne Simmonds. Slabou chvilku si ale Flyers vybrali v závěru úvodní třetiny, kdy obhájce Stanleyova poháru třemi góly během 55 sekund otočil skóre. Dvěma zásahy se na obratu podílel Sidney Crosby.

Od druhé třetiny nastoupil v brankovišti Philadelphie Michal Neuvirth, který vystřídal Stevea Masona, a v polovině utkání ho překonal Jevgenij Malkin. Domácí ještě před druhou přestávkou ale smazali dvoubrankové manko i díky českým hráčům.

David Krejčí a Riley Sheahan (15).

Voráček před Marc-Andrem Fleurym.

Nejdříve Radko Gudas, který si v zápase připsal dvě asistence, udržel pohotovými zákroky vkleče a poté i vleže útočné pásmo a kapitán Claude Giroux snížil. A Voráček krásným forhendovým blafákem vyrovnal z trestného střílení. O výhře Pittsburghu rozhodl v čase 48:33 Malkin.

NHL: Frolík dalším gólem pečetil výhru Calgary, Sedlák opět asistoval

Vrbata po hezké a rychlé akci celé pětky otevřel skóre, když střelou z mezikruží našel místo mezi tělem a vyrážečkou Calvina Pickarda. Český útočník se gólově prosadil počtvrté z posledních pěti zápasů.

Colorado ale třemi góly v rozmezí 26. až 52. minuty překlopilo vedení na svou stranu. Strůjcem obratu byl Matt Duchene, jenž se trefil dvakrát. Domácí ještě zdramatizovali zápas gólem na 2:3, ale další změna brankového stavu už nenastala.

VÝSLEDKY NHL:

Buffalo - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Larsson, 26. Okposo, 49. Reinhart. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.261. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Reinhart, 3. Okposo (všichni Buffalo).

Montreal - Toronto 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 27. Galchenyuk, 48. Weber - 45. Kadri. Střely na branku: 31:38. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk, 3. Weber (všichni Montreal).

Detroit - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Branka: 38. Schaller. Střely na branku: 24:36. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Howard (Detroit), 3. Schaller (Boston).

New Jersey - Tampa Bay 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Henrique, 14. Severson, 26. Smith-Pelly - 42. Johnson. Střely na branku: 23:33. Diváci: 13.098. Hvězdy zápasu: 1. Severson, 2. Henrique, 3. Schneider (všichni New Jersey).

Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky: 10. a 36. z trestného střílení Voráček (na první Gudas), 14. Simmonds, 34. Giroux (Gudas) - 16. a 17. Crosby, 30. a 49. Malkin, 17. Cullen. Střely na branku: 42:27. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 37:58 minuty, inkasoval dvě branky z 14 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 19.927. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Voráček (Philadelphia), 3. Crosby (Pittsburgh).

St. Louis - Los Angeles 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 44. Schwartz. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.631. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Budaj (Los Angeles).

Minnesota - Dallas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 6. Granlund, 44. Niederreiter, 51. E. Staal, 53. Graovac. Střely na branku: 15:29. Diváci: 19.031. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Granlund, 3. Graovac (všichni Minnesota).

Arizona - Colorado 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 15. Vrbata (Hanzal), 56. Rieder - 26. a 52. Duchene, 42. Bourque. Střely na branku: 26:34. Diváci: 13.533. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Vrbata (Arizona), 3. Pickard (Colorado).

Vancouver - Washington 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 20. Hansen, 38. Horvat - 18. a 29. Johansson, 19. Wilson, 58. Oshie, 59. Alzner. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.338. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Oshie (oba Washington), 3. Stecher (Vancouver).

San Jose - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Donskoi, 23. Pavelski, 24. Wingels, 59. Thornton (Hertl) - 40. Neal. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Josi (Nashville).