Jágr byl opět první hvězdou zápasu. Gólem a asistencí zařídil výhru

7:42aktualizováno  10:06
NEW YORK - Jaromír Jágr se v úterním utkání NHL zasloužil gólem a asistencí o výhru hokejistů New Jersey na ledě Philadelphie 2:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V dresu poražených přihrál na jediný gól další český útočník Jakub Voráček.

Jaromír Jágr se zasloužil gólem a asistencí o výhru hokejistů New Jersey na ledě Philadelphie 2:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. foto: ČTK

V zápase proti svému bývalému klubu, za který nastupoval před dvěma lety, Jágr nejprve přihrál v 8. minutě na úvodní branku Travisu Zajacovi. Ve 48. minutě pak 124. vítězným gólem v kariéře znovu vylepšil rekord NHL, když zužitkoval elegantní přihrávku Marka Židlického zpoza branky a nadvakrát protlačil puk za záda brankáře Steva Masona.

"Táta mi vždycky říkal, že v útočném pásmu nesmíš přestat bruslit a musíš se pořád hýbat. Dokonce i když už nemůžeš. Vím, jak je těžké bránit, když soupeř neustále bruslí v útočném pásmu a ty jsi unavený. A přesně to jsme dokázali. Drželi jsme puk v útoku asi půl minuty, pořád jsme byli v pohybu, soupeř byl už unavený a z toho vyplynula ta šance," popsal Jágr rozhodující okamžik zápasu.

Dvaačtyřicetiletý kladenský odchovanec bodoval ve čtvrtém duelu za sebou, připsal si 21. trefu v sezoně a se 1745 body ztrácí v historické tabulce kanadského bodování už jen deset bodů na šestého Steva Yzermana.

S 57 body je zároveň nejproduktivnějším českým hráčem v NHL a suverénně také vede bodování svého týmu. Druhý Patrik Eliáš má o 15 bodů méně.

"Myslím, že v New Jersey mám trošku důležitější úlohu, než jsem měl tady ve Philadelphii," poznamenal Jágr, jenž tráví na ledě v průměru 19 minut, o dost víc, než v sezoně 2011-2012, kdy se v dresu Flyers vrátil do NHL po třech letech strávených v ruském Omsku. "Hraju víc než dřív. Člověk musí chytit příležitost. Nejdříve ale potřebujete dostat šanci. Já ji dostal a teď už je to na mně," doplnil Jágr.

Philadelphia - New Jersey

V utkání zazářil také jednačtyřicetiletý brankář Martin Brodeur, který poprvé po více než dvou měsících odchytal dva zápasy za sebou. Zneškodnil 30 z 31 střel Flyers, včetně šesti v oslabení a svůj tým několikrát výrazně podržel. "Byl to typický zápas s Philadelphií. Skvělá atmosféra, spousta fyzických soubojů před brankou, střely ze všech stran. Bylo to zábavné utkání, zvlášť, když jsme vyhráli," uvedl Brodeur.

Devils získali důležité body v boji o účast v play off. V tabulce Východní konference už ztrácejí jen dva na poslední osmou postupovou pozici, kterou drží právě Philadelphia.

Vrbata byl u všech tří gólů Phoenixu

V devíti úterních zápasech se střelecky prosadili ještě další čtyři čeští hokejisté. Nejvíc o sobě dal vědět Radim Vrbata, jenž svým 19. gólem v sezoně a dalšími dvěma asistencemi režíroval výhru Phoenixu na ledě Floridy 3:1.

Potvrdil tak svou aktuální skvělou formu. V posledních čtyřech utkáních drží průměr gól na zápas, přičemž v uplynulých dvanácti skóroval celkem sedmkrát. "Člověk dá gól, najednou si začne věřit a pak už to jde jakoby samo," prohlásil Vrbata. "Také mám v poslední době štěstí na odražené puky. Prostě jako každý hráč, kterému se zrovna daří," dodal s úsměvem.

Vrbata nejprve v první a druhé třetině asistoval u tref svých spoluhráčů, ve 46. minutě se pak prosadil sám. Střelou do odkryté branky zakončil rychlé přečíslení dva na jednoho.

Florida - Phoenix

Utkání nedohrála nová posila Phoenixu z Washingtonu Martin Erat, který odstoupil v průběhu první třetiny kvůli blíže nespecifikovanému zranění v horní části těla.

Vítězství 3:1 oslavil také Jiří Tlustý z Caroliny, který ve 21. minutě svým jedenáctým gólem v sezoně otevřel skóre utkání proti New Yorku Rangers. Navrch přidal ještě asistenci a byl zvolen druhou hvězdou zápasu.

Martin Havlát, jenž se vrátil do sestavy po desetidenní pauze, zase uzavřel kanonádu San Jose, které rozstřílelo Toronto 6:2. Pouze obránce Roman Polák, který se trefil počtvrté v sezoně, nakonec musel spolknout porážku St. Louis s Dallasem 2:3 v prodloužení.

Mrázkovi se návrat nepovedl

Poprvé od 20. ledna dostal znovu příležitost v brance Detroitu Petr Mrázek. V utkání na ledě Columbusu ale pustil čtyři z 37 střel a Red Wings prohráli 1:4.

V souboji dvou celků bojujících na hraně play off Mrázek dlouho držel naděje Detroitu na vítězství - až do 50. minuty byl stav nerozhodný 1:1. Pak však český gólman inkasoval dvakrát v rozmezí 40 sekund po střelách Booneho Jennera a Brandona Dubinskyho a za dalších pět minut pojistil vedení Blue Jackets Derek MacKenzie.

"Padesát minut jsme hráli vyrovnaný zápas, ale zbytek se nám nepovedl," uvedl dvaadvacetiletý brankář, který v letošní sezoně oblékl dres Red Wings teprve poosmé. Většinu roku strávil na farmě v Grand Rapids. Na vítězství v NHL čeká od prvního startu v ročníku, kdy 2. listopadu vychytal čisté konto proti Edmontonu.

NHL:

Buffalo - Nashville 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Stafford - 18. Spaling, 24. Weber, 28. C. Smith, 59. Gaustad. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.659.

Philadelphia - New Jersey 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 21. Grossmann (Voráček) - 8. Zajac (Jágr), 48. Jágr (Židlický). Střely na branku: 31:26. Diváci: 19.967.

Carolina - NY Rangers 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 21. Tlustý, 39. J. Staal (Tlustý), 55. Lindholm - 25. Klein. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15.667.

Columbus - Detroit 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 16. Foligno, 51. Jenner, 51. Dubinsky, 56. MacKenzie - 11. Dekeyser. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 37 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Střely na branku: 37:40. Diváci: 14.330.

San Jose - Toronto 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. a 45. Pavelski, 4. Vlasic, 12. Burns, 27. Wingels, 57. Havlát - 5. a 55. Gardiner. Střely na branku: 48:21. Diváci: 17.562.

Pittsburgh - Washington 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. J. Jokinen, 55. Crosby. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.646.

St. Louis - Dallas 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Pietrangelo, 46. Polák - 20. Sceviour, 43. Roussel, 64. Jamie Benn. Střely na branku: 30:30. Diváci: 16.763.

Minnesota - Edmonton 3:4 sn (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 12. Parise, 14. Spurgeon, 16. Pominville - 17. Petry, 52. Perron, 56. Eberle, rozh. nájezd Hall. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.650.

Florida - Phoenix 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Pirri - 18. Ribeiro (Vrbata), 30. Ekman-Larsson (Vrbata), 46. Vrbata. Střely na branku: 32:26. Diváci: 12.211.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...