Hudler přispěl k výhře Floridy, Krejčího gól Bostonu nestačil

7:43aktualizováno  8:13
NEW YORK - Český útočník Jiří Hudler přispěl v úterním utkání NHL svým třináctým gólem v sezoně k výhře Floridy 4:1 na ledě Montrealu. Jeho slavnější spoluhráč Jaromír Jágr si připsal jednu asistenci. Gól a nahrávku zaznamenal David Krejčí, jeho Boston ale prohrál v San Jose 2:3 a znovu přepustil Floridě první místo v tabulce Atlantické divize.

Jiří Hudler přispěl v úterním utkání NHL svým třináctým gólem v sezoně k výhře Floridy 4:1 na ledě Montrealu. foto: ČTK

Panteři byli v Bell Centru od začátku lepším týmem, přestříleli soupeře v poměru 38:26 a ve 33. minutě vedli po Hudlerově úspěšné dorážce už 3:0. Pro Hudlera to byl třetí gól ve floridském dresu po únorové výměně z Calgary. Domácí sice dokázali do druhé přestávky snížit, hosté si však na rozdíl od pondělního duelu proti New York Islanders, kdy v posledních sedmi minutách ztratili vedení 2:0 a prohráli 2:3, tentokrát vítězství pohlídali.

Pojistku přidal v 52. minutě po precizní souhře první útočné formace Aleksander Barkov. Jágr si díky asistenci udržel s 54 body vedení v produktivitě českých hokejistů. Stejný počet bodů, ale méně branek, má Krejčí, jenž v San Jose ve 12. minutě po Pastrňákově střele vyrovnával na 1:1.

O šest minut později vyslal Krejčí ve vlastním oslabení do úniku Louie Erikssona a ten dostal Bruins do vedení. Žraloci však dokázali skóre otočit. Ve 32. minutě vyrovnal Brent Burns, který doklepl do odkryté branky zblokovanou střelu Tomáše Hertla, obrat dokonal ve 47. minutě v přesilové hře finský útočník Joonas Donskoi.

Čtyři góly inkasoval Petr Mrázek v brance Detroitu v důležité bitvě o play off na ledě Philadelphie. Flyers zvítězili 4:3 a v tabulce Východní konference už ztrácejí na svého soupeře, jenž okupuje poslední osmou příčku zaručující účast ve vyřazovacích bojích, pouze bod. Letci navíc mají odehráno o dva zápasy méně.

Výsledky NHL

Philadelphia - Detroit 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 6. a 28. Raffl, 7. Simmonds, 39. Gostisbehere - 23. Athanasiou, 35. Dacjuk, 57. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 46 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 46:37. Diváci: 19.806. Hvězdy zápasu: 1. Raffl, 2. Bellemare (oba Philadelphia), 3. Dacjuk (Detroit).

Pittsburgh - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Kunitz, rozhodující sam. nájezd Letang - 55. Okposo. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.456. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Berube (Islanders), 3. Kunitz (Pittsburgh).

Washington - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Justin Williams, 62. Ovečkin - 31. J. Staal. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Läck (Carolina), 3. Justin Williams (Washington).

San Jose - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 9. M. Karlsson, 32. Burns (Hertl), 47. Donskoi - 12. Krejčí (Pastrňák), 18. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 27:23. Diváci: 16.624. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Karlsson (oba San Jose), 3. Krejčí (Boston).

Montreal - Florida 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Galchenyuk - 12. Trocheck, 26. Bjugstad, 33. Hudler, 52. Barkov (Jágr). Střely na branku: 28:36. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Bjugstad, 3. Campbell (všichni Florida).

Ottawa - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Hoffman, 60. Zibanejad, 65. E. Karlsson - 2. Niederreiter, 46. Carter. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18.966. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Zibanejad (oba Ottawa), 3. Spurgeon (Minnesota).

Dallas - Los Angeles 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: 9. Goligoski, 27. Eakin - 1. Versteeg, 6. Toffoli, 18. Kopitar, 22. Brown, 35. Lewis. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Scuderi, 3. Lecavalier (všichni Los Angeles).

Toronto - Tampa Bay 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 34. Carrick, 50. B. Smith (M. Michálek), 59. Hyman, 60. Parenteau - 47. Boyle. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18.874. Hvězdy zápasu: 1. B. Smith, 2. Bernier, 3. Carrick (všichni Toronto).