17. prosince 2009 13:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hubník zřejmě míří do Berlína, Spartu už opustil Prudnikov

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Sparťan Hubník v hlavičkovém souboji.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťan Hubník v hlavičkovém souboji. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalovou Spartu Praha opustil ruský útočník Alexander Prudnikov a na odchodu je zřejmě také stoper Roman Hubník, kterému končí hostování a míří do německého bundesligy. Naopak hostování chorvatského obránce Manuela Pamiče by se mohlo proměnit v definitivní přestup.

Sparta ve středu večer zakončila podzimní sezonu porážkou s Kodaní v Evropské lize a už dnes začali na Letné spřádat plány, jaký hráčský kádr bude mít trenér Jozef Chovanec k dispozici pro jarní sezonu. Kouč dnes o personálních změnách, kterých nemá být mnoho, příliš neprozradil. Ale Prudnikov podle něj už v klubu skončil. "Ten už je dávno pryč. Přišel bohužel pozdě a navíc ve chvíli, kdy se potřeboval sehrát, tak odjel za ruskou jednadvacítkou," vrátil se krátce k nevydařenému hostování útočníka Spartaku Moskva.

Další hostování by klub naopak rád protáhl, protože v obou případech jde o klíčové hráče podzimní sestavy. Hubníka by si sparťané ponechali nejlépe alespoň do léta, ale podle všeho se jim to nepovede, neboť fotbalista jedná s německými kluby, které ho chtějí z FK Moskva vykoupit natrvalo. "Naši nabídku už nějaký čas zná, do Vánoc bychom měli mít oboustranně jasno," uvedl Chovanec, jenž v klubu zastává také funkci sportovního manažera. Živě se spekuluje zejména o trápící se Herthě Berlín. 

V případě Pamiče by Sparta ráda uplatnila opci, na které se domluvila před rokem se Salcburkem. "Jednání mezi oběma kluby začala, ale uvidíme, jak se budou vyvíjet," řekl Chovanec a z jeho vyjádření bylo možné vyčíst, že se Sparta snaží stlačit výslednou částku.

Brněnská dvojčata zůstávají
Na hostování by měli zůstat i Luboš Kalouda a Marek Střeštík. Na podzim byla větší spokojenost s Kaloudou, který několikrát naznačil svůj potenciál. "Je to pracovitý fotbalista, ale dlouhá pauza se na něm projevila, potřebuje hlavně hodně hrát," řekl kouč.

Chovanec už plánuje jak tým posílit. Předně bude muset zřejmě hledat náhradu za Hubníka. "Jednoho zkušenějšího hráče máme vyhlédnutého, ale budeme se snažit, aby se zapracovali také Hoheneder s Hejdou," uvedl Chovanec, jenž prý vezme do přípravy i další talentované mladíky z vlastního dorostu.

Dá se předpokládat, že bude hledat i útočníka a záložníka. Jeho plány na získání Jana Kollera nevyšly, fotbalista zamíří zakončit kariéru do Francie. Podobně dopadly námluvy s Markem Matějovským z druholigového anglického Readingu.

Zájem zahraničních klubů o sparťany není příliš aktuální. "Na některé hráče se pravidelně jezdí dívat pozorovatelé, ale není to v situaci, že bychom o nějakém odchodu jednali," prohlásil Chovanec, jenž potvrdil definitivní odchod Libora Doška, kterému na Letné končí smlouva a na podzim s týmem jen trénoval. Podle mediálních spekulací by měl zamířit do 1. FC Slovácko.

ČTK
  • 0Diskuse