Hrubý faul Ovečkina, Pittsburgh se mstil. Hvězdné války: Vyrovnáno 2:2

3:38
PRAHA/PITTSBURGH - Další úchvatnou bitvu nabídla ostře sledovaná série mezi Pittsburghem a Washingtonem. Domácí "Tučňáci" vyhráli čtvrtý zápas 5:3 a srovnali stav série 2. kola play off Stanley Cupu na 2:2. Páté utkání se hraje ve Washingtonu již v noci ze soboty na neděli. Největší hvězdy "Caps" Ovečkin a Varlamov se dnes předvedly pouze hrubým faulem Ovečkina a školáckou chybou Varlamova, která skončila brankou Penguins.

Zraněný Gončar po faulu Ovečkina. foto: ČTK

Fanoušci hokeje zažili další extázi. Čtvrtý duel vyhecované hvězdné série mezi Pittsburghem a Washingtonem nabídnul osm branek (čtyřikrát zvonila tyč - dvakrát na obou stranách), strhující první a závěrečnou třetinu, hrubý nájezd hvězdy Capitals Ovečkina do obránce Pittsburghu Gončara, málo vídanou chybu mladičkého brankáře Varlamova a další báječné hokejové kousky. Fantastický zápas se vším všudy!

Utkání začalo nečekaně - ve čtvrté minutě byl poměr střel 5:0 pro hosty (Washington) a na ukazateli svítilo 0:1. Jjiž po 36 vteřinách totiž prostřelil Fleuryho Backström. Ve 4. minutě se v přesilovce snadno proháčkoval do šance Gončar a po ledě z mezikruží trefil přesně mezírku mezi Varlamovými betony - 1:1. V ten okamžik se začal naplňovat "mýtus úvodní branky".

O čem je řeč? Ten tým, který v této sérii vstřelil první gól, totiž zatím pokaždé prohrál. V 11. minutě se dvojice Crosby-Guerin musela před Varlamovem až bát, jak na ně hostující obrana zapomněla a bylo to 2:1. O čtyři minuty později bylo ještě hůře. Přesilovka "Caps" skončila hrubým faulem kolenem Ovečkina na Gončara, který musel být odvezen do nemocnice. Od té chvíle byla ruská kometa cílem bučení fanoušků i ostrých zákroků ze strany soupeře. Domácí se ale pomstili především hokejově.

FAUL KOLENEM OVEČKINA NA GONČARA ZDE:

O pár vteřin později se probil do šance Fedotěnko, plácnul hokejkou do puku, který mířil nad branku. K údivu všech ale po něm máchla lapačka Varlamova, kotouč nezastavila, "pouze" jej srazila své do sítě. Mladý brankář Washingtonu se musel pod maskou pořádně červenat.

V prostřední části tempo trošku opadlo, utkání opět nastartovala až branka Clarka ve 36. minutě. Do poslední třetiny vlétli hosté jako uragán. Ten ale rychle zmírnil jako správný vůdce domácí kapitán Crosby. Tomu puk před prázdnou branku naservíroval slovenský útočník Šatan poté, co se v útočném pásmu "Pens" již po několikáté zapomněl elitní bek Washingtonu Green.

VARLAMOVOVA CHYBA, DÍKY KTERÉ SKÓROVAL FEDOTĚNKO ZDE:

Ovečkin byl kromě faulu neviditelný, potrestá jej NHL?
O tři minuty později vykřesal pro hosty naději tvrdou ranou slovenský bek Jurčina, pojistku na výsledek dal ale po další chybě Greena Talbot. Hostům nepomohla ani dvouminutová power play a ani fakt, že Alexander Ovečkin téměř neslezl z ledu a strávil na něm téměř šestadvacet minut, což je na útočníka enormní zátěž. Ničím hokejovým na sebe ale tentokrát neupozornil.

Uvidíme, zda hokejisté Washingtonu zvládnou během necelých 22 hodin hodit za hlavu nepovedený poslední zápas a předvedou před svými diváky povedenější představení nebo opět vyhraje rozjetý Pittsburgh. A také bude zajímavé sledovat, jak se v dalším zápase popasuje již zmíněný Ovečkin s velkou únavou. Pokud ovšem vůbec nastoupí. Je totiž možné, že za faul na Gončara, jej dodatečně ještě potrestá vedení soutěže.

4. UTKÁNÍ 2. KOLA PLAY OFF STANLEY CUPU:
PITTSBURGH - WASHINGTON 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)

Branky: 4. Gončar, 11. Guerin, 16. Fedotěnko, 44. Crosby, 55. Talbot - 1. Backström, 36. Clark, 47. Jurčina. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17 132. Stav série: 2:2.

Páté utkání se hraje na ledě Washingtonu v 1:00 SELČ v noci ze soboty na neděli.

PITTSBURGH-WASHINGTON 5:3, SESTŘIH ZÁPASU ZDE: