24. srpna 2017 16:29 Lidovky.cz > Sport > Názory

Hrdinové schovaní za klávesnicemi. Škoda, že místo výhrůžek nezkusí něco dělat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Terčem výhrůžek se stala také Barbora Strýcová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Terčem výhrůžek se stala také Barbora Strýcová. | foto: ČTK/AP

PRAHA Není to tak dávno, co česká tenistka Barbora Strýcová umístila na svoji facebookovou stránku výhrůžky „fanoušků“ po nečekané prohře v Birminghamu. Pochopitelně anonymní.

Není sama, o podobných případech mluvily v minulosti například i její krajanky Andrea Hlaváčková s Lucií Šafářová, jedna z nejlepších singlistek současnosti Johanna Kontaová, Nizozemka Richel Hogenkampová, Mirjana Lučičová-Baroniová.

Podobné výhrůžky se netýkají jen žen, své o tom ví třeba i německý talent Alexander Zverev.

„Tohle nebude veselý příspěvek. Nikdy jsem se neschovávala před fanoušky, ale ráda bych vám ukázala pár reakcí, které mi chodí po prohraných zápasech...“ napsala ve zmíněném příspěvku Strýcová.

Pochopení se jí dostalo tak napůl. I pod tento vzkaz napsalo několik uživatelů Facebooku hodně nevybíravé komentáře.

„Nadávkami se nenechávám rozptylovat, většinou na ně vůbec nereaguji. Dnes existuje příliš mnoho hrdinů za klávesnicemi. Mají spoustu volného času a nevědí, jak jej smysluplněji využít,“ okomentovala chování anonymů Kontaová.

Talentovaná Britka celou problematiku vystihla velmi trefně. Nenávistné vzkazy jim nejčastěji píšou zklamaní sázkaři. Dá se říct, že s trochou nadsázky příživníci, kteří chtějí z pohodlí gauče vydělat na jejich úspěchu (neplatí pro všechny sázkaře). A nedej bože, pokud jim nečekaným výsledkem tenistka či tenista pokazí tiket a vysněnou výhru.

Na jednu stranu je jasné, že v dnešní společnosti nehrají všichni fér, a platí to také pro sportovce, o prodaných zápasech se toho už napsalo hodně.

Na druhou stranu není nic jednoduššího, než se místo na umění druhých spoléhat na vlastní schopnosti a vyměnit sázení za jiný zdroj výdělku.

Nějak se mi totiž nechce věřit, že by se za veletoči především v ženském tenisu schovávala touha kvalitních hráček, za které výše zmíněné rozhodně lze považovat, vydělat si prodáváním vlastních zápasů, když si na elitních turnajích přijdou na hodně slušné prize money...

  • 1Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz