Hrdinka Šafářová. Odvrátila tři mečboly a zahraje si o finále proti Kvitové. Berdych vypadl

15:45aktualizováno  21:30
birmingham - Lucie Šafářová zvládla na travnatém turnaji v Birmingamu velmi dramatické čtvrtfinále. Po třech hodinách a třech minutách hry porazila Australanku Darju Gavrilovovou 6:7, 6:3 a 7:6, která nevyužila hned tři mečboly. V semifinále se v českém souboji utká s Petrou Kvitovou, která porazila Francouzku Kristinu Mladenovičovou 6:4 a 7:6.

Lucie Šafářová si i na dalším turnaji zahraje v semifinále. foto: Reuters

V plavkách vystrkuje zadek na fotografa. Tak se kanadská kráska připravuje na Wimbledon

Třicetiletá Šafářová tak postoupila do semifinále stejně jako před týdnem v Nottinghamu do semifinále.

Pro Kvitovou a Šafářovou to bude desátý vzájemný zápas na okruhu WTA. Naposledy se utkaly před rokem právě na birminghamských kurtech, tehdy ale hned v prvním kole.

Ve všech dosavadních duelech slavila úspěch sedmadvacetiletá Kvitová, jež má s českými soupeřkami suverénní bilanci 21:0.

Sedmadvacetiletá Kvitová měla po nervózním úvodu, v němž si obě hráčky navzájem prolomily podání, v celém utkání navrch a s jistotou kráčela za postupem.

Komplikace přišly až v závěru druhého setu. V desáté hře podávala dvojnásobná wimbledonská šampionka na vítězství, game ale nezvládla a dovolila o tři roky mladší soupeřce vrátit se do zápasu.

Rozhodnout musel až tie-break, v němž nakonec Kvitová proměnila po hodině a tři čtvrtě druhý mečbol.

Kristina Mladenovičová nedostala od Petry Kvitové šanci.
Petra Kvitová se raduje z triumfu.

Šafářová šla v úvodu zápasu s Gavrilovovou jako první do vedení, náskok ale neudržela a první set ve zkrácené hře ztratila.

Druhou sadu zahájila Češka dvěma brejky a i přes zaváhání v jejím závěru, kdy nedokázala za stavu 5:2 set dopodávat, dalším brejkem v deváté hře vyrovnala.

Ve třetím dějství nakročila k vítězství Gavrilovová, když se ujala vedení 4:3. V devátém gamu si při podání Šafářové vypracovala dva mečboly, Češka ale oba odvrátila stejně jako třetí šanci soupeřky v následující hře, kterou nakonec získala pro sebe a vyrovnala na 5:5.

V tie-breaku pak Šafářová vyhrála od stavu 3:5 čtyři míčky v řadě a proměnila první mečbol.

Po maratonském duelu měla Šafářová nastoupit ještě do čtvrtfinále čtyřhry. Společně s Barborou Strýcovou, s níž v Birminghamu vytvořila nejvýše nasazený pár, ale vzdaly duel s dvojicí Sania Mirzaová, Coco Vandewegheová bez boje.

Berdych opět nestačil na Lópeze

Tomáš Berdych prohrál na turnaji v Londýně stejně jako minulý týden ve Stuttgartu ve čtvrtfinále s Felicianem Lópezem. Sedmý nasazený hráč nevyužil v duelu se španělským soupeřem mečbol a po dvou a půl hodinách prohrál 6:7, 7:6, 5:7.

Jednatřicetiletý Berdych, jenž i v předchozím duelu Lópezovi podlehl ve třech setech, si ve vyrovnaném duelu vypracoval první dva brejkboly až v rozhodující sadě. Ani jeden ale neproměnil, při druhé šanci v desáté hře přitom mohl při soupeřově podání zápas ukončit.

López ale hrozbu zažehnal, v následujícím gamu prolomil Berdychovi servis a náskok už nepustil. V semifinále se utká s šestým nasazeným Bulharem Grigorem Dimitrovem. Vítěz z roku 2014 porazil Danila Medveděva z Ruska 6:3, 3:6, 6:3.

gpa nkr

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...