Hrdina Slavie Mešanovič: O góly nejde, důležité je to Plzni pořádně znepříjemnit

9:00
KARVINÁ - Bosenský útočník Muris Mešanovič už poněkolikáté v sezoně spasil fotbalisty Slavie. Dvakrát téměř na brankové čáře dotlačil míč do brány a zařídil výhru svého týmu v Karviné 2:1.

Mešanovič slavil v Karviné gól hned dvakrát. foto: ČTK

Vítězný gól dal v 80. minutě.

„Jsem typ útočníka, který si furt hledá správné místo, a dneska se to povedlo. Dvakrát jsem byl tam, kde jsem měl stát,“ usmál se Mešanovič. „Ty góly jsou pro mě úleva, protože v každém zápase jsem se dostával do šancí, ale neproměňoval je. Doufám, že mi pomohou.“

Karviné jste v této sezoně dal všechny tři góly Slavie. Rozhodl jste i domácí zápas na podzim, pamatujete?
To je sice pěkné, ale teď je hlavní, že jsme tady zvítězili, protože to vůbec nebylo jednoduché. Karviná je opravdu dobrý mančaft. Dneska to ukázali. Jsme rádi, že už je ten zápas za námi, protože v Karviné se body nesbírají lehce.

V čem byli domácí nebezpeční?
My máme dost vysokých, soubojových hráčů, ale Karviná také. Hlavně ve druhé půli svou hru zjednodušili a nakopávali balony dopředu na vysoké útočníky, sbírali odražené míče.

Překvapilo vás, jak aktivně Karvinští do utkání vstoupili?
Měli hned nějaké rohy, ale pak jsme se srovnali a první půli jsme byli lepší. Domácím se vydařil i úvod druhého poločasu.

Spoléhali jste na to, že v závěru výhru strhnete na svou stranu, jak se to před vámi v Karviné podařilo Plzni?
Karvinští byli aktivní a když tak hrajete, tak vám docházejí síly. Trenér nás upozorňoval, že Karvinským tak kolem sedmdesáté minuty budou síly ubývat, takže jsme věděli, že to v závěru můžeme zvládnout.

Jak těžké je pro vás neustále dotahovat náskok Plzně?
Je to náročné, ale my se koukáme na sebe. Musíme vyhrávat a Plzni to co nejvíce a co nejdéle znepříjemňovat. Zbývá ještě sedm zápasů. Bude to zajímavé až do konce.

Autoři:

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...