Hrdina Rosol zařídil postup do čtvrtfinále Davis Cupu. Zvereva deklasoval 3:0

Davis Cup

13:00aktualizováno  17:19
HANNOVER/PRAHA - Lukáš Rosol je hrdinou českého daviscupového týmu. V rozhodující dvouhře porazil německou dvojku Alexandera Zvereva 6:2, 6:3 a 6:1, a Češi se tak díky tomu mohou radovat z postupu do čtvrtfinále. V boji o semifinále se český tým utká 15. až 17. července doma s Francií.

V rozhodujícím pátém duelu bojuje o postup Lukáš Rosol. foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Štěpánek je nesportovní, stěžoval si Němec. Berdych: Ani jsem mu nerozuměl

Rosol musel zvládnout těžkou situaci poté, co Tomáš Berdych v souboji jedniček vzdal kvůli svalovým problémům pravého stehna za stavu 3:6 a 5:7 zápas s Philippem Kohlschreiberem a stav byl vyrovnán na 2:2.

Potvrdil však, že se mu proti 18letému Němci daří. Vyhrál i třetí vzájemný zápas, když na kurtu strávil jen hodinu a 38 minut.

Český daviscupový tým se raduje z postupu do čtvrtfinále.
Lukáš Rosol se raduje z postupu českých tenistů do čtvrtfinále.

Kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi tak už poněkolikáté vyšla volba hráče, který v rozhodující dvouhře triumfoval. „V pátek odehrál velmi dobrý zápas,“ zdůvodnil volbu Navrátil.

Rosol ani jednou nepřišel o podání, odvrátil tři brejkboly a šestkrát vzal servis Zverevovi, o kterém mnozí mluví jako o hráči budoucnosti.

„Pokud má být Zverev v budoucnu ten bourák, jak se o něm mluví, tak se nemůže takhle chovat a stále se jen divit a vztekat. Je to ještě bažant a Rosi ho oprávněně vyučuje,“ napsal ČTK během zápasu Jan Kodeš.

Online reportáž ze zápasu Zverev - Rosol si přečtěte ZDE

Berdych si už v prvním setu si stěžoval na problémy s pravou nohou, ukazoval na pravé tříslo a na několik minut zmizel s fyzioterapeutem Michalem Novotným v útrobách haly.

Potíže mu nakonec nedovolily utkání dohrát a po druhém setu se rozhodl ze zápasu odstoupit.

„Dobíhal jsem kraťas, pak jsem se rychle přesouval na pravou stranu na prohoz, a jak jsem se natáhl po bekhendovém voleji, tak jsem ucítil bolest v pravém stehně zezadu,“ popsal Berdych.

Online reportáž ze zápasu Kohlschreiber - Berdych si přečtěte ZDE

Místo na lavičku Berdych zamířil k německému kapitánovi a podal mu ruku stejně jako poté Kohlschreiberovi.

„Ošetření pomohlo na chvilku, ale jednoduše jsem nebyl schopen hrát na úrovni, na které bych si přál. Bylo to horší a horší a nebyla šance, že bych zápas mohl dokončit,“ litoval Berdych.

Ten vzdal zápas podesáté v kariéře a podruhé v Davisově poháru. Poprvé se mu to stalo v Rusku v roce 2008, kdy si na moskevské antuce ošklivě podvrkl kotník.

Podívejte se na vítězné oslavy českého týmu.

Jsme tým, máme tři body a postupujeme!!!