Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hrdina Pavelec: Snad nám forma vydrží

20:39
BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) - Ze čtvrtfinálového duelu s Američany si odnesl ocenění pro nejlepšího hráče českého týmu. Přestože Jaromír Jágr vstřelil hattrick. Za hrdinu se ale gólman Ondřej Pavelec, kterého chválili všichni včetně hvězdné osmašedesátky, nepovažuje. "Kluci mi moc pomáhají. Kdo dneska nebrání, nemá šanci na úspěch," vyzdvihuje týmovou práci Hadamczikovy party český brankář, který si připsal na šampionátu již svou druhou nulu.

Česko - USA (Pavelec v akci). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Američané vás v první třetině přehrávali...
Měli jsme dobrý začátek. Do té doby, dokud oni nehráli přesilovku. Tam se trochu zvedli, ale naštěstí gól nedali, ale do konce třetiny jsme s nimi měli problémy. Ve druhé třetině bylo důležité, že jsme ubránili oslabení 5 na 3 a 5 na 4 a od té doby si myslím, že jsme byli lepší.

DÁLE K TÉMATU

Překvapili vás Američané nějak?
Ne, hráli zase ten svůj hokej. Mají spoustu mladých kluků. Věděli jsme, že budou bojovat a bojovali až do konce. To mají v sobě. Nebylo to nic jednoduchého. Už je to ale minulost a musíme se připravit na dalšího soupeře.

Byl to pro vás nejlepší zápas na mistrovství světa?
Nesrovnával bych to. Každý zápase je jiný. Chtěli jsem vyhrát a to se námpodařilo. Kažý nám připomínal, co se stalo v Praze v roce 2004 a to jsme nechtěli dopustit. Myslím, že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a zvládli ho dobře.

Jak je tým podle vás silný?
Máme výborné hráče, kteří umí dát každý gól a zároveň umí hrát také dozadu. Dnes, kdo nebrání, nemá šanci udělat pořádný výsledek, snad nám to vydrží. Kdy jste si byl jistý, že už vítězství nepustíte?
Až když zápas skončil. Hraje se šedesát minut a nikdy nevíte, co se může stát, obzvlášť u Američanů.