Úspěchy kajakářů v Liptovském Mikuláši: Hradílek druhý, Ježek bere bronz

14:30
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Kajakář Vavřinec Hradilek navázal na předchozí triumf v Krakově druhým místem v Liptovském Mikuláši a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Výbornou sezonu českých vodních slalomářů podtrhl Stanislav Ježek ziskem bronzu mezi kanoisty a rovněž hodnocení seriálu vede.

Vavřinec Hradilek. foto: MAFRA - Dan Materna

Česká reprezentace ovládla počtem medailí úvodní závod SP před dvěma týdny doma v Praze-Troji i minulý díl v Krakově. V sobotu do sbírky přidala další dvě a blízko ke třetí byl kajakář Ondřej Tunka, kterého na čtvrtém místě dělilo od bronzu devět desetin vteřiny.

Hradilek v Liptovském Mikuláši vyhrál páteční kvalifikaci i dnešní semifinále, v poslední jízdě byl rychlejší Francouz Mathieu Biazizzo, a to o dvě a půl sekundy. Český mistr světa z Prahy 2013 však potvrdil skvělou formu a po třetím z pěti dílů SP nadále vede.

Všech deset finalistů v K1 projelo trať čistě, před Tunkou skončil ještě Slovinec Peter Kauzer. Osmatřicetiletého kanoistu Ježka porazili dva domácí Slováci Michal Martikán a Alexander Slafkovský.

Ze tří českých kanoistek dopadla nejlépe šestá Tereza Fišerová. Monika Jančová po padesátisekundové penalizaci uzavřela finálovou desítku a Kateřina Hošková, vítězka závodu SP v Praze, neprojela branku v semifinále. Kanoistky následně vyhrály závod hlídek, čeští kanoisté i kajakáři byli shodně čtvrtí.

V neděli v poledne začne finále kajakářek, následovat bude závod deblkanoí. Z české špičky chybí na Slovensku pouze kajakářka Štěpánka Hilgertová, jež doléčuje bolavé rameno.

Závod SP ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši

Muži: K1: 1. Biazizzo (Fr.) 88,86 (0), 2. Hradilek (ČR) -2,48 (0), 3. Kauzer (Slovin.) -3,49 (0), 4. Tunka -4,39 (0), ...v semifinále 15. Prskavec (oba ČR).

C1: 1. Martikán 95,47 (0), 2. Slafkovský (oba SR) -0,02 (0), 3. Ježek -1,31 (0), ...7. Rak (oba ČR) -3,44 (0).

Ženy: C1: 1. Franklinová (Brit.) 114,40 (0), 2. Wolffhardtová (Rak.) -2,88 (0), 3. Dobrotvorská (Ukr.) -11,15 (4), ...6. Fišerová -14,79 (4), 10. Jančová -71,64 (54), v semifinále 20. Hošková (všechny ČR).