Hradecká s Pavlásek porazili na Hopman Cupu domácí Australany

16:30
PERTH - Lucie Hradecká a Adam Pavlásek si připsali na Hopmanově poháru první výhru, ale finále si nezahrají. Český pár po novoroční prohře s USA dnes v Perthu porazil domácí hráče Nicka Kyrgiose a Dariu Gavrilovovou 2:1 na utkání. Australané prohráli i svůj druhý zápas a neobhájí titul.

Lucie Hradecká si spolu s Adamem Pavláskem připsala cenný skalp. foto:  Michal Růžička, MAFRA

S předstihem je jasné, že prvními finalisty soutěže jsou Američané, kteří po české dvojici porazili i Španělsko 3:0 a už nemůžou být předstiženi. Pavlásek s Hradeckou se tak ve čtvrtek střetnou se Španělskem o druhé místo ve skupině B.

V první dvouhře utkání s Australany odehrál Pavlásek (75. ATP) solidní zápas s Kyrgiosem. Proti třináctému hráči světa, jehož druhý servis měl občas rychlost až 215 km/h, si ale nevypracoval ani jeden brejkbol a prohrál 5:7 a 4:6.

Hradecká, která hraje místo zraněné Petry Kvitové, prohrála s Gavrilovovou první set 4:6, ale další dva vyhrála shodně 6:4. Zápas ukončila poté, co razantním vítězným bekhendem využila druhý mečbol.

O vítězi utkání rozhodla smíšená čtyřhra, která se hraje tzv. systémem Fast4 na čtyři vítězné gamy v setu. Český pár zvítězil 3:4 (1:5), 4:3 (5:1) a 4:2. „Lucka byla úžasná. Jsme šťastní, že jsme porazili obhájce titulu,“ řekl Pavlásek na kurtu.

Zápas skončil hodinu před půlnocí místního času a nejhlasitější v hledišti byli čeští fanoušci. Skandovali „Češi! Češi!“ a při mečbolu „Ještě jeden!“

Bronzová olympijská medailistka z Ria de Janeiro ze smíšené čtyřhry Hradecká divákům po utkání do mikrofonu v češtině poděkovala: „Díky, že jste přišli. Díky vám jsme vyhráli.“

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...