Hradec odmítl v prodloužení vyřazení, Jágrovo Kladno prohrálo

20:45
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Hradce Králové vyhráli ve čtvrtém semifinálovém utkání v Třinci 2:1 v prodloužení a unikli první hrozbě vyřazení. Premiérové vítězství Východočechů v sérii zařídil 32 sekund před koncem prodloužení Radek Smoleňák.

Hokejisté Hradce odvrátili první mečbol Třince. foto: ČTK/AP

Jágr z pozice trenéra táhne Kladno do extraligy. Parťáky mu dělají klubové legendy

Mountfield připravil Ocelářům první domácí porážku v letošním play off a vynutili si pátý zápas série v pátek na domácím ledě.

Hosté nastoupili do čtvrtého semifinále série s nožem na krku a také bez svého třetího nejproduktivnějšího hráče v play off Petra Koukala. Hradec si po třech nevydařených úvodech v sérii konečně v první části nezadělal na porážku.

Jihlava porazila Litvínov i podruhé a pojistila náskok

Hokejisté Litvínova podlehli ve 4. kole baráže o extraligu doma Jihlavě 2:4 a prohráli s Duklou stejně jako v neděli na Vysočině (1:4).

Domácí Verva sice smazala v úvodu třetí třetiny dvoubrankovou ztrátu, ale v 46. minutě dal v přesilové hře vítězný gól jihlavský kapitán Tomáš Čachotský a výhru hostů pojistil Filip Seman.

Dukla tak vládne tabulce o čtyři body před Litvínovem.

Vary vrátily Kladnu porážku z ledu soupeře

Hokejisté Karlových Varů zdolali ve 4. kole baráže o extraligu doma Kladno 3:1, poprvé naplno bodovali a posunuli se na třetí místo o dva body právě před Rytíře. Energie oplatila Kladnu nedělní prohru 1:3.

Hosté sice vedli díky brance Daniela Kružíka, ale ještě v první třetině otočili stav Martin Kohout a Daniel Vrdlovec, který v 55. minutě svou druhou trefou pojistil výsledek.

Zraněný útočník a majitel kladenských Rytířů Jaromír Jágr stejně jako v předešlých duelech baráže nechyběl na lavičce Kladna po boku kouče Miloslava Hořavy staršího a jeho asistenta Pavla Patery.

Semifinále play off - 4. zápas:

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 15. M. Kovařčík (M. Doudera) - 18. Cibulskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Gregorc, Červený). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Džerinš (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:1.
Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Hrňa, R. Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.
Hradec Králové: Rybár - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Pláňek - Smoleňák, Džerinš, Červený - Jaroslav Bednář, Kukumberg, M. Látal - Vopelka, Cingel, R. Pavlík - Köhler, Dragoun, Šimánek.

Baráž - 4. kolo:

HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
41. Jurčík (F. Lukeš, Hunkes), 43. Trávníček (Gerhát) - 7. Anděl (Žálčík), 9. D. Kajínek (A. Zeman, Čachotský), 46. Čachotský (D. Kajínek), 54. F. Seman. Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4754.
Litvínov: Petrásek - Sörvik, Baránek, Iberer, Hunkes, Frolo, Z. Sklenička - Gerhát, J. Mikúš, J. Černý - Matoušek, Řehoř, Trávníček - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - M. Hanzl, Válek, Jurčík.
Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Půža, Bryhnisveen, D. Kajínek, Váňa, Šidlík - P. Straka, Hamill, Diviš - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Rabbit, R. Hubáček, F. Seman.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
8. Kohout, 11. Vrdlovec (Podlipnik, Tuominen), 55. Vrdlovec (Kovačevič, Stloukal) - 4. Kružík (Redlich, T. Kaut). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5272.
Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Kverka, Stloukal - Gríger, Skuhravý, Zadražil - Vrdlovec, Tuominen, O. Beránek.
Kladno: Cikánek - Štich, Zelingr, Štindl, Repe, Lenďák, Kehar - Kružík, T. Kaut, Redlich - D. Tůma, Kubík, J. Kloz - Zikmund, Svedlund, M. Hořava ml. - Pekr, Přikryl, Strnad.