Hradec Králové podlehl Kanadě 1:5 a na Spengler Cupu končí ve čtvrtfinále

18:14
DAVOS - Hokejisté extraligového Hradce Králové vypadli v 90. ročníku Spenglerova poháru v Davosu ve čtvrtfinále, v němž podlehli favorizované Kanadě 1:5. Obhájci prvenství Kanaďané vedli 2:0 již po první části, ve druhé dvacetiminutovce přidali třetí trefu, kapitán Jaroslav Bednář sice snížil, ale zámořský výběr dvakrát kontroval na začátku třetí třetiny.

Martin Štajnoch a Bedřich Köhler bojují o puk s Kanaďanem Jacobem Micflikierem. foto: Reuters

Zatímco Kanada měla po porážce s Minskem (4:7) a výhře nad domácím Davosem středu jako den odpočinku, Mountfield nastoupil ke třetímu duelu za tři dny. Možná i proto si museli Východočeši často vypomáhat fauly. V první třetině byli na trestné lavici hned čtyřikrát, za což je potrestali už v páté minutě Ebbett a 19 vteřin před první pauzou Noreau.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - čtvrtfinále:

Hradec Králové - Kanada 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 40. Bednář (Gregorc, Dej) - 5. Ebbett (Katic, Raymond), 20. Noreau (DiDomenico, Gormley), 34. Gormley (Ebbett, Raymond), 43. Raymond (Flood, Ebbett), 44. Paré (Gormley, Heshka). Rozhodčí: Wehrli, Wiegand - Kaderli, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 10:6. Využití: 1:3. Diváci: 6012.

Úvod druhé třetiny vypadal jako další přesilovka Kanaďanů, přestože se hrálo v plném počtu na obou stranách. Dlouho trvající tlak zámořského celku přinesl obrovskou možnost Genowaye, jehož však vychytal Kacetl. Při hře ve čtyřech na obou stranách přidal ve 34. minutě třetí gól Gormley. Kanada pak hrála takřka půl minuty pět na tři, ale 40 sekund před odchodem do kabin to byl naopak Bednář, kdo parádní ranou snížil.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Dietz a Východočeši za to opět draze zaplatili, když Floodovu vyraženou střelu uklidil pohotově za Kacetlova záda Raymond. O 37 vteřin později si před brankovištěm českého týmu našel nejrychleji kotouč Paré a zvýšil na 5:1.

Kanaďan Cory Emmerton ohrožuje bránu hradeckého Mountfieldu.

V 55. minutě mohl ještě snížit Bednář, samostatný únik ale zakončil nedůrazným bekhendem, který gólman Fucale bezpečně přečetl. Tento moment však nemohl už nic změnit na tom, že Kanada si v pátečním semifinále zopakuje souboj s Minskem.