Hradec deklasoval Chomutov. Rozhodl kanonádou v první třetině

20:51aktualizováno  21:00
HRADEC králové - Hokejisté Hradce Králové porazili v dohrávce 39. kola extraligy Chomutov 9:3 a poosmé za sebou doma naplno bodovali. Šestý Mountfield, který úvodní třetinu vyhrál 5:0, se tak bodově dotáhl na pátou Spartu. Piráti poprvé po čtyřech duelech vyšli naprázdno. Čtyři body za gól a tři asistence si připsal Jaroslav Bednář a čtyři přihrávky zaznamenal Rudolf Červený.

Alexandre Picard z Hradce Králové slaví gól foto: ČTK

Dohrávka 39. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 9:3 (5:0, 0:1, 4:2)
Branky a nahrávky:
5. Jaroslav Bednář (Dej, Kukumberg), 12. Picard (Dragoun, Čáp), 15. Jarůšek (Červený, Štajnoch), 16. Šimánek (Červený), 19. Dej (Jaroslav Bednář), 46. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Dej), 53. T. Knotek (Šimánek, Červený), 55. Šimánek (Červený), 60. Köhler (Newton, Jaroslav Bednář) - 24. Vondrka (Skinner, Huml), 42. Poletín (D. Kaše, Kudělka), 53. Skinner (V. Růžička ml., Kämpf). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:1. Diváci: 5013.

První třetina byla jednoznačná. Herně vlastně od začátku, výsledkově na svém konci. Hradec se do Chomutova pustil ostře. Hned v úvodní minutě měl velkou šanci Dietz, zanedlouho přišla úvodní přesilovka. První výhoda se Mountfieldu nevydařila, jenže poté se rozjel.

V páté minutě zakončil kombinaci celého útoku kapitán Bednář. Zásadní chvíle pak nastaly v rozmezí dvanácté až devatenácté minuty. V tu dobu se Hradec prosadil čtyřikrát. Nejprve Picard zakončil lehkým šťouchnutím rychlý protiútok vedený společně s Dragounem. Další gól padl v přesilovce, Jarůšek skóroval hned po jejích šesti vteřinách.

Pětadvacet sekund po něm navíc Šimánek blafákem pokořil gólmana Krále. A poslední branku v první části vstřelil Dej, který se prosadil také v početní výhodě.

Do druhé části nasadil chomutovský kouč Růžička gólmana Laca, což se ukázalo jako dobrý tah. Domácí byli sice i dál lepší, po dvou třetinách byl poměr střel celkem 30:14 v jejich prospěch, Laco však všechny pokusy Východočechů během této dvacetiminutovky zastavil. Také proto Piráti snížili. Ve 24. minutě využil Vondrka přesilovku a potvrdil tak fakt, že je jeho tým v početních výhodách druhý nejlepší v extralize.

Závěrečnou třetinu rovněž začali lépe hosté. Ve 42. minutě snížil na rozdíl tří branek Poletín, Chomutov byl po gólu v tlaku. Jenže domácí kontrovali. Střelou vkleče překonala Laca Slovák Kukumberg. Poté se navíc rozjela přestřelka - za Chomutov skóroval Skinner, za Hradec ještě Knotek, Šimánek a Köhler.