Houston v NBA vstřelil 140 bodů a 23 trojkami vyrovnal rekord

9:00
HOUSTON - Basketbalisté Houstonu se v úterý v NBA blýskli 140 body do koše Golden State a 23 proměněnými trojkami vyrovnali rekord ligy. Jejich střeleckou formu odnesli Warriors porážkou 109:140. Rockets z dálky vystřelili celkem čtyřicetkrát, v závěru jim soupeř nedovolil rekord překonat, protože schválně fauloval.

Basketbalista Houstonu Rockets James Harden foto: ČTK

"My se nevzdáme. Když se pokusíte o rekord, zastavíme vás. V žádném případě si nenecháme líbit tolik bodů a trojek. Nehráli jsme dobře, ale to neznamená, že se vzdáme - to není v naší DNA," řekl po zápase trenér Golden State Mark Jackson. Třiadvacet trojek v NBA naposledy nasázeli hráči Orlanda v lednu 2009 Sacramentu. Houston jen za první poločas dal 77 bodů. Jeden z nejlepších výkonů v dresu vítězů předvedl Jeremy Lin s 28 body a devíti asistencemi.

Ještě dalších sedm jeho spoluhráčů se dostalo do dvouciferných čísel. Už patnáctou výhru v řadě na své palubovce vybojovala Indiana, jež porazila Atlantu 114:103. Defenzivní specialisté z Indiany se dál zlepšují na opačné straně hřiště a podruhé za sebou si vylepšili sezonní bodové maximum. Pacers si za prvních 43 zápasů sezony připisovali v průměru 90,3 bodů na zápas, v posledních sedmi ho zvedli na 106.

Los Angeles Lakers zvítězili potřetí v řadě

Proti Atlantě dovedl Indianu k výhře Paul George, jenž nastřílel ve druhé půli 22 ze svých 29 bodů. Potřetí v řadě zvítězili Los Angeles Lakers, kteří dobyli palubovku Brooklynu Nets 92:83. I tak ale Lakers přibyly další starosti, protože utkání nedohrál Pau Gasol kvůli problémům s nohou. Do utkání přitom opět nezasáhl se zraněným ramenem laborující Dwight Howard.

Lakers chyběl i Metta World Peace, který byl suspendován za nesportovní faul z utkání proti Detroitu. Nets ještě vedli dvě a půl minuty před koncem 83:82, ale zbytek utkání ovládli hosté poměrem 10:0. O překvapení dne se postarali hráči Phoenixu, kteří dokázali zvítězit v Memphisu 96:90. Hrdinou utkání byl s chřipkou hrající Goran Dragič, který v poslední čtvrtině nastřílel 15 ze svých 17 bodů. Grizzlies nestačilo ani 29 bodů náhradníka Jerryda Baylesse.

4. Portland 48 25 23 52,1
5. Minnesota 45 18 27 40,0