22. prosince 2009 15:40 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hotovo. Veterán Hnilička může restartovat kariéru ve Slavii

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Nový generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička. | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Hokejový brankář Milan Hnilička dokončí extraligovou sezonu ve Slavii. Trojnásobný světový šampion trénuje s pražským týmem od 9. prosince, dnes byla uzavřena dohoda s Libercem, který doposud vlastnil Hniličkova hráčská práva. Zkušený gólman bude oficiálně ve Slavii hostovat. Premiéra v novém dresu jej čeká ve středu, kdy se Pražané přestaví v Brně.

Hnilička naposledy nastoupil k soutěžnímu utkání v prosinci loňského roku, poté přerušil ze zdravotních důvodů kariéru. Druhou polovinu minulé sezony vynechal s odůvodněním, že trpí únavovým syndromem, a v létě se dohodl s Libercem na předčasném ukončení smlouvy.

Šestatřicetiletý gólman se postupně začal připravovat na návrat do vrcholového sportu a od 22. listopadu trénoval na Spartě. Ta mu však žádnou smlouvu nenabídla, a tak se Hnilička přesunul na Slavii, kde by měl plnit roli brankářské jedničky.

"Hrozně se na to těším. Kondici mám dobrou, teď už jen naskočit na led a potvrdit to v zápasech," uvedl Hnilička na klubovém webu. Zároveň přiznal, že bude nervózní. "To si pište! Můžu se připravit sebelíp, ale nervózní budu stejně," dodal zkušený brankář.

V Brně jej v pátek čeká bouřlivá atmosféra, což ale Hniličkovi je vcelku jedno. "Trému bych měl kdekoliv. Dlouho jsem nechytal, musím si tím projít.Na druhou stranu si však věřím natolik, že mi stačí deset minut a budu úplně v pohodě," dodal Hnilička.

ČTK
  • 0Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.