Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Horváth: Snad se na nás zeptali v Barceloně

23:20
PLZEŇ - Důvod, proč se Plzeň na svém postupně rekonstruovaném stadionu proti Jablonci probrala až po poločase, vystihl kapitán Pavel Horváth s tradičním nadhledem. "Chtěli jsme si počkat, až budeme útočit na tribunu, kde seděli lidi," vysvětlil kapitán českého mistra.

Plzeň (Pavel Horváth) foto: ČTK

Opravdu to byl jediný důvod?
Můj názor je, že nám uškodilo postavení našich krajních obránců. Nedostali jsme se vůbec do hry a nevěděli jsme, co hrát. Po poločase jsme najednou víc tlačili a získávali si šance.

Dotáhli jste se blíž ke špičce ligy. Je pro vás výhra důležitá i z tohoto pohledu?
Věděli jsme, že Jablonec měl rozjetou velkou sérii. Jako v minulých sezonách se na sezonu radši dívám zápas od zápasu. Ale dnešní zápas se musel líbit, na takový fotbal by měli lidé chodit.

Jak hodnotíte svojí formu?
Já hraju pořád stejně. Když se daří mančaftu, zlepšuju se také já. Bereme naše výkony všichni týmově a nikdo si nehoní triko. Dobrá zpráva třeba je, že Míša Ďuriš dal dva góly, když si zahrál v základní sestavě.

Co říkáte na zprávu ze Španělska? Barcelona, kterou už brzy potkáte v Lize mistrů, vyhrála 8:0 nad Pamplonou...
Schválně, jestli se někdo Xaviho zeptal, co říkal na naše vítězství nad Jabloncem.