Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hořké vítězství Česka, prohra Slováků je připravila o naději

22:26
PRAHA - Češi zejména díky zlepšené hře ve druhém poločase dokázali porazit Polsko 2:0. O góly se postarali Necid a Plašil. V souběžně hraném utkání však Slovensko podlehlo Slovinsku a k baráži tak Čechům pomůže jedině selhání Slovinců proti San Marinu.

Rosický se loučí s fanoušky. foto: ČTK

Česká republika - Polsko 2:0 (0:0)

Branky: 51. Necid, 72. Plašil.
Rozhodčí: Larsen - Sonderby, Norrestrand (všichni Dán.). ŽK: Jankulovski, Necid - Polczak, Iwanski, Glowacki.
Diváci: 14.010.

Sestavy:
ČR: Čech - Pospěch, Sivok, Hubník, Jankulovski - Plašil, Rosický (78. Jarolím), Hübschman, Pudil (86. Štajner) - Papadopulos (46. Necid), Baroš. Trenér: Hašek.

Polsko: Kowalewski - Rzežniczak, Glowacki, Polczak, Gancarzyk - Blasczykowski (67. Peszko), Iwaňski, M. Lewandowski, Obraniak - Grosicki (81. Janczyk), Jeleň (64. R. Lewandowski). Trenér: Majewski.

Slovensko - Slovinsko 0:2 (0:0)
Góly: 56. Birsa, 90. Pečnik

Češi nastoupili do zápasu v neobvyklém rozestavení 4-3-3. Do útočné trojice poslal trenér Ivan Hašek vedle Milana Baroše také Michala Papadopulose a Daniela Pudila. Jenže po úvodním platonickém tlaku ani hra na tři útočníky nepomáhala k tomu, abychom se dostali do velkých příležitostí. Naopak na druhé straně po ráně Blazcykowského zachraňoval Čech.

Do druhého poločasu matného Papadopulose vystřídal Necid, se kterým většina fanoušků i odborníků počítala do základní sestavy. Právě Necid předvedl to co chybělo zbytku týmu: po výborné přihrávce byl ve vápně proti dvěma soupeřům důrazný a míč nasměřoval od tyče do branky. Češi se uklidnili a zbytek zápasu už předváděli mnohem lepší hru. Poláci se sice snažili o zvrat, ale až na hlavičku Jeleně, kterou vyškrábl Čech, se do tlaku nedostávali. V té době už to bylo navíc 2:0. Pospěch skvěle nacentroval a výborný Plašil dal netradičně hlavou výsledku konečnou podobu.

Stejným skóre ovšem vyhráli i Slovinci v Bratislavě, takže jedině jejich selhání proti San Marinu a naše výhra se Severním Irskem nás může posunout na druhé místo, které znamená účast v baráži.