Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hořká premiéra Koubka se Suchým, Dortmund rozstřílel Augsburg pěti góly

Tomáš Koubek dostává jednu z pěti branek při své bundesligové premiéře. foto: Reuters

Dortmund - Český brankář Tomáš Koubek obdržel při prvním bundesligovém startu pět gólů a fotbalisté Augsburgu, za které debutoval i stoper Marek Suchý, prohráli v úvodním kole s vicemistrem z Dortmundu 1:5. Nedařilo se ani gólmanovi Jiřímu Pavlenkovi a obránci Theodoru Gebre Selassiemu z Brém, které podlehly doma Düsseldorfu 1:3.
  17:56

Koubek poprvé inkasoval již ve třetí minutě, když vyrovnal Paco Alcácer. Slabou osmiminutovku si pak defenziva Augsburgu vybrala v úvodu druhého poločasu, kdy se Dortmund prosadil hned třikrát brankami Jadona Sancha, Marca Reuse a znovu Alcácera. Debakl završil v 82. minutě Julian Brandt.

Úvod nové sezony zhořkl i Brémám. Po brance hostujícího Rouwena Hennigse z 36. minuty sice domácí mužstvo vyrovnalo zásluhou Johannese Eggesteina, Pavlenkův tým ale nedokázal v druhé půli pokrýt dva centry do pokutového území a v rozmezí dvanácti minut inkasoval. Prosadili se Kenan Karaman a Kaan Ayhan.

Jediným světlým momentem pro domácí bylo přepsání historických tabulek, neboť Brémy nastoupily k 1867. utkání v bundeslize, čímž překonaly dosavadní rekord Hamburku. Ten hraje od loňské sezony druhou nejvyšší soutěž.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...