10. listopadu 2009 22:25 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejový Liberec porazil Kometu a je již sedmý

Liberecká radost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberecká radost. | foto: ČTK

LIBEREC Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 25. kola extraligy Kometu Brno těsně 2:1. Od začátku 12. minuty zůstával stav dlouho nerozhodný 1:1, nakonec zajistil domácím tři body v 56. minutě Václav Nedorost. Bílí Tygři se posunuli již na průběžnou sedmou příčku tabulky, Brno zůstává nadále poslední.

Severočeši dnes začali ve velkém stylu a v úvodní desetiminutovce prakticky nepustili hosty do svého obranného pásma. Na ledě se odehrával hlavně souboj mezi libereckými střelci a gólmanem Trvajem. Poprvé se Trvaj vyznamenal již na začátku druhé minuty, kdy proti němu neuspěl v dobré pozici ani nadvakrát Bartovič. Mezi nejaktivnější ostřelovače patřil Nedvěd, který se po zranění vrátil do sestavy, ale také s jeho pokusy si Trvaj dokázal poradit.

V deváté minutě se zdálo, že první oslabení domácích alespoň na chvilku otupí jejich ofenzivní snažení, ale opak byl pravdou. Z trestu obránce Spillera uplynulo pouhých deset vteřin a Podkonický při přečíslení dvou na jednoho spolu s Nedvědem propálil Trvaje. Zaskočená Kometa sehrála špatně i následnou pokračující přesilovku, přesto se v jejím závěru dostal do šance Dlouhý, ovšem Pinc ho vychytal.

V začínající 12. minutě se Jihomoravané přece jen dočkali vyrovnání. Zakolísání Dernera využil Erat, dokázal se natlačit až před branku a s trochou štěstí překonal Pince. S ohledem na průběh hry překvapivé vyrovnání Liberec nevykolejilo a nadále hodně zaměstnával Trvaje, jenž byl však bezchybný.

I druhá třetina se odehrávala za trvalé převahy Bílých Tygrů. Na konci 28. minuty jim mohl v přesilovce vrátit vedení Klimenta, ale Trvaje tváří v tvář neprostřelil. V 35. minutě po naznačení střely připravil Podkonický šanci pro Nedvěda, Trvaj však okrajem betonu vytěsnil puk do bezpečí. Vzápětí se na druhé straně v situaci jeden na jednoho prosadil k nebezpečné střele Bourret a pořádně protáhl Pince.

Na začátku třetího dějství hráli Liberečtí přesilovku, Trvaje však prověřili především střelami z větší vzdálenosti a bez úspěchu. Brňané byli i nadále pod tlakem, který nebyl tak drtivý jako v úvodu zápasu, ale dopředu se dostávali jen sporadicky.

Rozuzlení přinesl závěr 56. minuty, kdy po akci Bartoviče a jeho několikrát odražené střele při signalizované početní výhodě doklepl puk za Trvajova záda z bezprostřední blízkosti Nedorost. Pojistku mohl přidat Nedvěd, ale neuspěl. Po závěrečné siréně si ještě hostující Novák vysloužil trest na deset minut za protesty, jeho spoluhráč Ovčačík dokonce na pět minut a do konce utkání za krosček.