Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Lev Praha zdolal nováčka z Vladivostoku. Výhru vybojoval v prodloužení

13:58aktualizováno  23:00
VLADIVOSTOK (Rusko) - Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Vladivostoku 3:2 v prodloužení. Pražský tým přišel o výhru v normální hrací době 47 sekund před koncem, už po 21 sekundách nastaveného času ale rozhodl o dvoubodové výhře Lva nad nováčkem soutěže svým druhým gólem v zápase finský obránce Topi Jaakola.

Radost hokejistů Lva Praha foto: ČTK

Hlasy trenéra po utkání

Václav Sýkora (Lev Praha)
"Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, protože Admiral hrál doma dvakrát a v těchto zápasech porazil silnou Rigu a CSKA. Začali jsme dobře, první třetinu jsme měli pod kontrolou, ale skóre bylo 1:1. To, co my předvedli v první, předvedli hosté ve třetí třetině, kdy měli velkou převahu. Domácí hráli agresivně, dobře bruslili, přidali na agresivitě. Tím nás dostali pod tlak."

Trenér Lva Václav Sýkora udělal po předešlém nevydařeném zápase na ledě Novosibirsku několik změn v sestavě, Nakládala navíc ze hry vyřadilo zranění. Do branky se vrátil Vehanen, do první formace se posunul Cingel. Hosté začali na Dálném východě aktivně a hned od počátku drželi gólmana Lundströma v permanenci. V 10. minutě měl Admiral štěstí, protože kapitán Novotný trefil hned dvě tyčky najednou. O minutu později ale domácí vedli. Pervušin vybruslil zpoza branky a překonal Vehanena.

Lvu se ale podařilo rychle srovnat. Ridderwall sice nedokázal přečíslení dva na jednoho ideálně zúročit, ale obránce Jaakola akci dokončil gólovou střelou. Po první třetině, ve které měli hosté převahu, Admiral vyrovnal hru, do vedení šel ale Lev. Návrat do sestavy oslavil gólem Řepík, který se ve 35. minutě trefil přesně pod horní tyč. "Každý gól zvedne sebevědomí. Je důležité, že to pomohlo k bodům, ale jinak je jedno, kdo ty góly dává," uvedl útočník Michal Řepík.

Vladivostok ale nerezignoval a tlačil se za vyrovnáním. Ve třetí části soupeře přehrával a i přes řadu Vehanenových zákroků se mu podařilo vynutit si prodloužení. Při power play 47 sekund před koncem normální hrací doby se ve skrumáži před brankou prosadil Lisin. "Jezdili v plné rychlosti, nám se několikrát nepovedlo vyhodit, oni to rychle vraceli k nám do pásma. Dostali nás pod tlak a měli jsme ve třetině trochu chaos. Admiral si vytvořil obrovské šance, spoustu jim toho chytil Petri Vehanen," doplnil Řepík.

Lev ale nakonec zápas vyhrál alespoň za dva body, 21 sekund po začátku prodloužení se podruhé prosadil Jaakola. "Admiral ukázal, že je to kvalitní soupeř a obzvláště doma nebude jednoduché ho porazit. Má tu výhodu časového posunu, úzkého hřiště a co můžeme dle dnešního zápasu soudit, i publikum je tu výborné," dodal Řepík.

Kontinentální hokejová liga

Admiral Vladivostok - Lev Praha 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Pervušin (Barbašev), 60. Lisin - 13. Jaakola (Ridderwall), 35. Řepík (Birner), 61. Jaakola (Ridderwall). Rozhodčí: Gašilov, Zacharov - Pronskich, Majtak. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 5400.
Vladivostok: Lundström - Osipov, Antropov, Bortnikov, Porseland, Poleščuk, Kostromitin, Zemčjonok - Bergfors, Schütz, Lisin - Lesnuchin, Drugov, Těrnavskij - Pervušin, Barbašev, Kuzněcov - Gynge, Sokolov, Gračjov. Trenér: Hannu Jortikka.
Lev Praha: Vehanen - Ševc, O'Byrne, Gragnani, Němec, Jaakola, Mikuš, Oystrick, Humphries - Klepiš, Novotný, Cingel - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg - Ridderwall, Azevedo, Kubalík - Birner, Vrána, Řepík. Trenér: Václav Sýkora.

Chabarovsk - Slovan Bratislava 2:5 (Petružálek 0+1 - Mojžíš a Netík 1+0, Vondrka 0+1)

Novokuzněck - CSKA Moskva 2:3 v prodl.

Novosibirsk - Dinamo Riga 1:4 (Polák 0+2)

Kazaň - Atlant Mytišči 4:2 (za domácí Vincour 0+1)

Nižnij Novgorod - Petrohrad 5:2

Viťaz Podolsk - Jaroslavl 2:3

Dynamo Moskva - Čerepovec 3:1 (Novák 1+1)

7. Atlant Mytišči 11 3 1 1 6 24:30 12

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...