Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

8:17aktualizováno  10:15
NEW YORK - Hokejisté Bostonu otočili ve třetí třetině zápas druhého kola play off NHL na ledě New Yorku Rangers a po výhře 2:1 vedou v sérii už 3:0. Jaromír Jágr ani David Krejčí se tentokrát bodově neprosadili, o obě branky Bruins se naopak postarala čtvrtá útočná formace. Boston může postup do finále konference slavit ve čtvrtek v soupeřově aréně Madison Square Garden.

Boston ve třetí třetině otočil zápas s Rangers a vede v sérii 3:0 . foto: Reuters

Ve třetím utkání, jemuž dominovali brankáři, se Rangers dostali do vedení ve 24. minutě zásluhou Taylora Pyatta, který za záda gólmana Tuukky Raska tečoval střelu obránce McDonagha. Henrik Lundqvist odolával náporu střelecky aktivnějšího Bostonu až do 44. minuty, kdy vyrovnal obránce Johnny Boychuk. Když už se zdálo, že duel spěje do prodloužení, tři minuty před třetí sirénou Bruins z ničeho nic udeřili.

Nenápadná střela obránce Campbella trefila Lundqvista do masky, kotouč opsal vysoký oblouček a odrazem od břevna se snesl do brankoviště, kde jej pohotově dorazil do sítě Daniel Paille. "Vůbec jsem puk neviděl. Vyletěl do vzduchu a nikdo nevěděl, kde je. A pak se snesl přímo na soupeřovu hokejku," krčil rameny Lundqvist. "Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Ale bohužel jsme zase byli o gól horší. Taková porážka jako dnes ohromně bolí," posteskl si brankář Rangers, který si připsal 32 úspěšných zákroků. V kabině Bostonu zavládlo nadšení, optimismus ale hráči i trenér Claude Julien krotí.

Ještě nemáme vyhráno, varuje Chára

Možná i proto, že stále mají v paměti sérii 2. kola z roku 2010 s Philadelphií, kterou Flyers jako třetí tým v historii otočili z 0:3 na 4:3. "Můžeme se o tom bavit pořád dokola, ale už je to minulost," snaží se zahánět černé myšlenky kouč Julien. "Musíme se s tím naučit žít, nic jiného už s tím neuděláme." Kapitán Zdeno Chára má ale jasno: "Vedení 3:0 na zápasy zatím pořád nic neznamená. K postupu potřebujete vyhrát čtyři zápasy a my zatím vyhráli tři. Zítra je nový den a my se musíme připravit na další utkání. Bude to opět velká bitva, ještě nemáme vyhráno," varoval Chára.

Už čtvrtý zápas v úterý odehráli hokejisté San Jose s Los Angeles a domácí Žraloci po výhře 2:1 srovnali stav série na 2:2. Obhájci Stanleyova poháru vedli 2:0 na zápasy, jenže tým San Jose má v letošním play off na domácím ledě zatím stoprocentní bilanci a tu si nepokazil ani tentokrát. V první třetině otevřel skóre obránce Brent Burns, na 2:0 zvýšil ve 24. minutě v přesilové hře Logan Couture. Hosté dokázali odpovědět v 50. minutě, když se rovněž v početní výhodě trefil Mike Richards. Vyrovnat už ale Kings nestihli.

Výsledky NHL

Východní konference - 3. zápas:

New York Rangers - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) Branky: 24. Pyatt - 44. Boychuk, 57. Paille. Střely na branku: 24:34.

Diváci: 17.200. Stav série: 0:3.

Západní konference - 4. zápas:

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Branky: 7. Burns, 24. Couture - 50. M. Richards. Střely na branku: 23:23.

Diváci: 17.562. Stav série: 2:2.