Hokejové Pardubice zase na dně tabulky, po nájezdech podlehly Olomouci

20:18aktualizováno  21:25
PARDUBICE - Hokejisté Olomouce vyhráli ve 42. extraligovém kole v Pardubicích 3:2 po nájezdech. Dynamo od deváté minuty vedlo, ale po brance Romana Vlacha ve 35. minutě se šlo do třetí třetiny za vyrovnaného stavu. Ve třetí části Pardubice nevyužily dvojnásobnou přesilovku a Olomouc byla po gólu Jakuba Hermana z trestného střílení k bodům blíže. Jenže Petr Sýkora srovnal a zápas dospěl do prodloužení a nájezdů. V nich se trefil jen olomoucký Petr Strapáč a zařídil, že Dynamo se propadlo na poslední místo tabulky.

Momentka z utkání Pardubic a Olomouce. foto: Radek Kalhous, MAFRA

42. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Indrák (Lev), 38. D. Kubalík (Indrák), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka) - 14. Tomica. Rozhodčí: Pešina, Bejček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:9, navíc Preisinger - Flemming oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5758.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Válek (V. Hübl, Lukeš) - 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský z trest. střílení, 18. M. Doudera (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:10, navíc Z. Sklenička (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4320.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 45. Žejdl (Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3650.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branka a nahrávky: 9. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 53. P. Sýkora (Redenbach) - 35. Roman Vlach (Strapáč), 53. Herman z trest. střílení. rozhodující sam. nájezd Strapáč. Rozhodčí: Šír, Rohatsch (Něm.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 7315.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (D. Kindl, Vachovec), 26. D. Kindl (Sičák), 35. Skuhravý (Harant, D. Kindl) - 29. Pláněk, 54. Dragoun (Gregorc, Dietz). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2364.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 26. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (J. Mikuš), rozhodující sam. nájezd P. Vrána - 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek. Rozhodčí: Hribik, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8566.

Týmy před zápasem dělila v tabulce jediná pozice, ale zároveň 11 bodů. Olomouc ještě živí naději na předkolo play off a v Pardubicích začala ofenzivně, jenže minutový tlak nezužitkovala.

Naopak při protiútoku netrefil opuštěnou branku Rolinek. Zatímco hosté svou početní výhodu nezužitkovali, Dynamo se díky Nahodilově dorážce radovalo z vedení.

Vyrovnání měl na hokejce Mikúš, který se protáhl před branku, jenže její odkrytou část netrefil. Nevedlo se ani na druhé straně Rolinkovi, jehož vychytal Konrád. Pardubice postupně přebíraly iniciativu a počítaly více šancí. Olomoucký gólman musel rychle sklapnout betony při střele Bárty a poradil si se samostatnou akcí Berana.

Po polovině zápasu gólových možností ubývalo a ke změně skóre nevedla ani hra ve čtyřech na obou stranách. Olomouc se přesto propracovala k vyrovnání. Vlach nahodil kotouč od mantinelu a ten po tečích dvou pardubických hráčů doplachtil do sítě. Dynamo mohlo následně odpovědět při přesilovce, ale Petru Sýkorovi v dobré pozici přeskočil kotouč hokejku.

Do třetí části vstoupily oba týmy s opatrnou taktikou, postupně však byly k vidění i velké šance. Dvakrát za sebou byli blízko ke gólu hosté: Holec při přečíslení nevyzrál na Hübla a Strapáčovi při přesilovce chybělo pár centimetrů, aby dotlačil puk do sítě. Na druhé straně přestřelil osamocený Schaus. Dynamo pak dvakrát za sebou hrálo ve dvojnásobné přesile, ale dohromady takřka minutu a půl nedokázalo zužitkovat.

A přišel trest. Při klasickém oslabení ujel do brejku Herman a Čáslava ho zezadu podrazil. Následné trestné střílení olomoucký útočník střelou k tyči bezpečně proměnil. Olomouc se ale z vedení radovala jen necelou minutu. V pokračující výhodě totiž netypicky střelou švihem od modré čáry srovnal Sýkora. Krátce poté spálil velkou šanci nehlídaný Mikúš.

Zápas přes dramatickou třetí třetinu dospěl do prodloužení. Pardubice neproměnily brejk dvou proti brankáři a Olomouc krátce nato dostala k dispozici přesilovku. V ní hosté soupeře mačkali, ale víc než Škůrkovu ránu do tyče nevytěžili. Zkrácenou početní výhodu nevyužili ani domácí, a tak musely rozhodnout nájezdy. Bod navíc vystřelil Olomouci Strapáč.

Lukáš Žejdl z Boleslavi právě vstřelil gól brněnskému Marku Čiliakovi.