Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hokejová Sparta živí naději na play off. Třinec i přes zaváhání dál vede

21:21
KLADNO - Hokejisté Sparty vyhráli v 41. kole extraligy na ledě předposledního Kladna 4:2 a oživili své naděje na účast v play off. Po čtvrteční výhře nad Pardubicemi dvanáctí Pražané podruhé za sebou naplno bodovali a přiblížili se desátému Litvínovu na rozdíl devíti bodů. Dvakrát se za vítěze trefil Michal Broš, důležitou čtvrtou branku Sparty vstřelil v 38. minutě dokonce v oslabení tří proti pěti Petr Ton.

Kladno - Sparta (hokejisté Sparty se radují z branky) foto: ČTK

Kladno chtělo zopakovat vítězství z prvního vzájemného souboje na domácím ledě v této sezoně a na začátku měli možnost hrát dvě přesilové hry, ale sparťanská defenzíva v čele s gólmanem Pöpperlem pracovala dobře. Hosté se mohli dostat do vedení při šanci Kafky, který v Kladně na začátku sezóny hostoval, ale brankář Falter byl na místě.

Miroslav Hořava (Spa)

Výborně nám vyšla první třetina, kdy jsme se po chybách kladenské obrany dostali do tříbrankového vedení. Domácí se ve druhé části zlepšili, ale nás podržel výborný brankář Pöpperle. Třetí část jsme již v pohodě ubránili.

Kladenský gólman však přece jen kapituloval ve 14. minutě po spolupráci exkladenského Tona s Brošem. O dvě minuty později Broš přidal i druhý gól, když se elegantně zbavil obránců a s úhlu prostřelil Faltra. V 18. minutě prakticky ze stejné pozice přesně zamířil Bartánus a Falter přenechal své místo v brance Cikánkovi.

Nový strážce kladenské branky se dvakrát blýsknul na začátku druhé části hry, kdy po dalších chybách v kladenské defenzivě na něj jel dvakrát sám Bartánus. V polovině zápasu se dočkali domácí snížení, když se prosadil z dorážky Bělohlav.

Rozhodující okamžik zápasu nastal ve 38. minutě. Středočeši měli 21 vteřin výhodu dvou hráčů na ledě, ale po hrubé chybě obrany ujela Broš s Tonem, který upravil na 4:1. Domácí ještě 43 vteřin před koncem druhé části opět snížili na rozdíl dvou branek díky Kamešově trefě, ale sparťané si v závěrečné části náskok pohlídali. V závěru měl největší kladenskou šanci Bílek, ale Pöpperleho nepřekonal.