Hokejová Sparta už je druhá, v dohrávce porazila Zlín 4:2

21:00
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 15. kola extraligy Zlín 4:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Pražané rozhodli o výhře i přes velkou převahu ve druhé třetině až ve třetí části, vítězný gól vstřelil ve 49. minutě obránce Adam Polášek.

Hokejisté Sparty se radují z gólu před brankou gólmana Zlína Libora Kašíka. foto: ČTK

Sparta bodovala i v patnáctém domácím zápase v sezoně. Zlín v O2 areně přišel o sérii čtyř výher.

„Z naší strany to bylo vydřené a vybojované vítězství. Ve druhé třetině jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, ve kterých jsme měli skórovat, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ přiznal asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták.

„Museli jsme tak bojovat až do konce. Vážíme si ale toho, že jsme vyhráli,“ doplnil.

„Chyběla nám tam šťáva, důslednost v osobních soubojích. Sparta byla o krůček lepší a zaslouženě vyhrála,“ smutnil kouč hostujícího týmu Rostislav Vlach.

Dohrávka 15. kola

HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Čajkovský (Přibyl, Forman), 26. Přibyl (Forman), 49. Polášek (Kumstát, Netík), 60. Sabolič (Klimek) - 19. O. Veselý (Roman Vlach, Čachotský), 38. Žižka (Bukarts, Říčka). Rozhodčí: Polák, Lacina - Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Čajskovský (Sparta) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4362.