Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hokejová show v Praze pro Phoenix, Vrbata dal Bostonu dva góly

20:40
PRAHA - Praha po dvou letech viděla zápas NHL. Lépe se v souboji Bostonu s Phoenixem dačilo "kojotům", kteří si připsali i díky dvěma brankám Radima Vrbaty vítězství 5:2.

Boston - Phoenix (Vrbata dává gól) foto: Reuters

Diváci, kteří do vysočanské arény dorazili, jistě nelitovali. Už od úvodu střetnutí je totiž hlavní aktéři bavili atraktivní hrou. A velmi hlubokou rýhu na ledě za sebou zanechali i Češi...

První branku utkání vstřelil po krkolomných odrazech kotouče "kojot" Radim Vrbata už po osmi minutách bitvy. "Jsem s třetinou spokojený, dali jsme první gól a vedeme," zářil o přestávce před druhou třetinou štěstím střelec gólu.

A byl by jistě spokojenější, kdyby vedení Phoenixu zdvojnásobil v samostatném úniku Martin Hanzal. Brankář Rask ale ze svého rejstříku vytasil efektní semafor. Podobně si navíc vedl i při téměř totožném úniku Petra Průchy.

Smutnit však nemusel příliš dlouho, neboť pohotovým zakončením své spoluhráče uklidnil ve 22. minutě Pyatt. A že gólman Bruins lze překonat i z nájezdu, předvedl méně úspěšným kolegům z Čech Upshall.

Boston by v tu chvíli druhé dějství nejraději ukončil. Klid hráčů Bostonu z přátelského střetnutí s Libercem zůstal kdesi pod Ještědem. Tutové šance totiž nepřicházely a nepřicházely.

"Snad dáme ve třetím dějství brzy gól a možná to zdramatizujeme," pronesl "medvěd" David Krejčí ve druhé pauze, těsně potom, co se Coyotes prezentovali nekrásnější akcí zápasu a zaznamenali už čtvrtý gól. Předcházela mu krásná křížná přihrávka Yandleho napříč útočným pásmem na Whitneyho, který jednoduché zakončení do prázdné brány nepokazil.

A jak se zanedloucho ukázalo, slova Krejčího nebyla jen do pranice. Hráči Bostonu vlétli do poslední dvacetiminutovky se zvýšeným nasazením a aktivitou. Najednou lépe bruslili a "kojoty" několikrát uzamknuli na jejich polovině.

Zápas měl snad všechno, co je pro americký hokej tak typické. Nadšení fanoušci s povděkem přivítali i klasickou bitku mezi Campbellem a Fiddlerem. Jako vítěz z ní vzešel prvně jmenovaný hokejista z Bostonu. Nepřímo tak zavelel k poslednímu útoku...

Z rostoucího tlaku Bruins rezultovalo vyrovnání hry a snížení skóre na rozdíl dvou branek. V obou případech se o to postaral přesnou střelou z prostoru mezi kruhy Nathan Horton.

V úplném závěru se scénář duelu rozpletl. Hra bez brankáře nevyšla hokejistům v černo-žlutých dresech podle představ: kotouče se zmocnil hrdina utkání Radim Vrbata a dalekonosnou střelou do odkryté svatyně uzavřel zápas - 5:2. V neděli je na programu odveta.

Boston - Phoenix 2:5

Boston Bruins - Phoenix Coyotes 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 44. Horton (Lucic, Krejčí), 50. Horton (Chára, Ryder) - 8. Vrbata (Aucoin, Jovanovski), 22. Pyatt (Ekman-Larsson, Stempniak), 36.  Upshall, 40. Belanger (Whitney, Vrbata), 59. Vrbata (Jovanovski).

Rozhodčí: Leggo, Meier - Henderson, Sharrers. Vyloučení: 2:4, navíc G. Campbell - Fiddler oba 5 min. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:37. Diváci: 15.299.

Boston: Rask - Seidenberg, Hunwick, Boychuk, Chára, Ference, Stuart - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Wheeler - Ryder, Seguin, Paille - S. Thornton, G. Campbell, Marchand. Trenéři: Julien, Houda, Ward a Jarvis.

Phoenix: Bryzgalov - Aucoin, Jovanovski, Ekman-Larsson, Lepistö, Morris, Schlemko, Yandle - Vrbata, Hanzal, Whitney - Wolski, Belanger, Doan - Průcha, Korpikoski, Upshall - Stempniak, Fiddler, Pyatt. Trenéři: Tippett, Samuelsson, King a Sulliman.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...